Wombo.ai uygulaması nasıl indirilir ve nasıl kullanılır?

Sosyal ağlarda oldukça popüler bir hale gelen yeni bir uygulama var. Wombo ismini taşıyan bu uygulama, kusursuz filigranı sayesinde “Wombo.ai” olarak da biliniyor. Doğrudan AI yani Yapay Zeka desteği ile herhangi bir fotoğrafı canlandıran çok sayıda sahte yüz animasyonları içeren bu uygulama pek çok kişi tarafından eğlenceli görüntüler yaratmak için kullanılıyor.

Peki son günlerin en iyi fotoğraf canlandırma uygulaması Wombo uygulaması nasıl indirilir nasıl kullanılır? Bu yazıda, fotoğraflardaki yüzleri hareketlendirebileceğini bu muhteşem uygulamayı sizler için tanıtacağız. İşte Wombo.ai kurulumu ve kullanımı hakkındaki detaylar…

Wombo.ai nasıl indirilir?

Wombo uygulaması ücretsizdir ve hem Android cep telefonlarında hem de iPhone’da mevcuttur. İndirmek için Google Play Store ya da Apple App Store‘u ziyaret edin. Daha önce herhangi bir uygulamada yaptığınız gibi Wombo uygulamasını telefonunuza indirin. Uygulamayı Wombo.ai olarak değil, “Wombo” adıyla arayın. İndirme sayfasına kolay bir şekilde ulaşacaksınız.

Wombo.ai uygulaması nasıl indirilir ve nasıl kullanılır?

Dediğimiz gibi, Wombo ücretsiz bir araçtır. Ama ücretsiz sürümü tamamen sınırsız değildir. Uygulama içerisinde belirli avantajlardan yararlanmak için bir abonelik seçeneği bulunmaktadır. Aylık 4,80 dolar veya yıllık 30 dolar şeklinde sunulan abonelikler 3 günlük ücretsiz deneme ile birlikte gelmekte ve bu süre zarfında sınırsızca video oluşturmaya olanak tanımaktadır. Abonelik paketi ile uygulamadaki reklamlardan da uzaklaşmış olacaksınız ve bu arada, içerik oluşturuculara uygulamayı geliştirebilmeleri, iyileştirebilmeleri ve yeni özellikler oluşturabilmeleri için yardımcı olacaksınız.

Elbette, çok fazla para harcamak istemiyorsanız Wombo’yu tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ama bunun için biraz sabırlı olmalısınız. Peki Wombo.ai nasıl çalışır?..

Wombo.ai nasıl kullanılır?

Bu uygulama, Wombo’nun yaratıcılarının sunucularında barındırılan Yapay Zeka ile çalışmaktadır. Yani, kendi fotoğrafımızı veya arkadaşlarımızın veya herhangi birinin fotoğrafını onların sunucularına yüklememiz gerekiyor. Burada yapay zeka, özellikleri tanır ve halihazırda geliştirilmiş birkaç örneğe göre bunların nasıl kullanacağını anlar.

İş tamamen çevrimiçi olarak yapılır. Uygulamayı yükleriz, yüklenecek fotoğrafı seçeriz ve Wombo’nun sunucuları ve yapay zeka gerisini halleder. Tek yapmamız gereken deepfake için istediğimiz bir şarkıyı seçmek. Yapay zeka, yüzü tanır ve canlandırır, sadece birkaç dakika içinde gerçekçi olmaktan biraz uzak olmasına rağmen çok tuhaf ve eğlenceli bir video oluşturur.

Gerçekleştirdiğimiz testlerde eski ve deforme olmuş görüntülerle arka ve ön kamera arasında geçiş yapma gibi bazı teknik sorunlarla karşılaştık. Ancak çekim düğmesine bastıktan sonra ortaya çıkan fotoğraf her zaman daha iyi olacaktır.

Resmi çektikten ve yeşil Wombo düğmesine basın, geriye kalan tek şey şarkı listesinden bir seçim yapmaktır. Her birinin kendi melodisi ve yüz animasyonu vardır. Liste, tüm türlerden şarkılar içeren 15 adet hitle doludur:

Şarkıyı seçip eylemi onayladıktan sonra beklemeniz yeterlidir. Uygulamayı başka birçok kullanıcı kullanıyorsa işlem gecikebilir. Bu nedenle, diğer insanlara göre öncelikli olan Premium kullanıcılarıdır. Birkaç dakikalık yükleme ve gerçekleşme aşamasından sonra, sonucu doğrudan ekranda göreceksiniz.

Sonuç, özellikle ilk fotoğrafta dişler veya bir gülümseme varsa, çok gerçekçi değildir. Wombo’nun yapay zekası, şarkının söylenmesini simüle ederek kullanıcının ve ağzının hareketini tanıtır. Genel olarak yönetilemeyecek kadar fazla ayrıntı var. Yine de bu eğlencenin bir parçasıdır. Yaratıcılar, sonucu olabildiğince gerçekçi hale getirmek için kameraya bakmanızı ve dişlerle gülümsemekten kaçınmanızı tavsiye ediyor.

Ortaya çıkan videonun yanında üç düğme belirir. Biri geri dönüp çekimi tekrarlamak ve yeni bir video oluşturmak, diğeri sonucu galeriye kaydetmek (kaydetmek) ve üçüncüsü içeriği doğrudan paylaşmak için. Sonuç, WhatsApp üzerinden gönderebileceğiniz, Twitter, Instagram ve hatta TikTok gibi sosyal ağlarda paylaşabileceğiniz bir MP4 videosudur. Bununla, tek bir statik fotoğraftan arkadaşlarınızı ve ailenizi korkutmak ve güldürmek için gerekli her şeye hazır olacaksınız.

Wombo kullanmak güvenli mi?

İçerik oluşturucular uygulamanın gizlilik açıklamasında kullanıcıların verilerinin kullanımı konusunda çok net. Videoyu oluşturmak için Wombo’nun fotoğrafa ihtiyacı var ve yaratıcılarına göre bu veriler içerik oluşturulduktan hemen sonra yok ediliyor. Yani başka bir amaçla saklanmıyor. Yani ne Yapay Zekalar teknolojilerini daha iyi eğitmek ne de yeni örnekler yaratmak bu görselleri kullanmıyorlar. Bu nedenle, muhtemelen, fotoğrafı sunucularına yüklemek, fotoğrafın başkahramanın gizliliği veya güvenliği için bir risk oluşturmayacaktır.

Bununla birlikte, Wombo, kullanıcıların uygulamayı daha uzun süre nasıl kullandıklarına ilişkin raporları ve verileri toplar ve saklar (geliştiricilerin ihtiyaç duyduğu süre boyunca). Tüm bunlar sözde iyileştirmek ve geliştirmek içindir. Ancak bunlar arasında hassas kullanıcı bilgileri yoktur.

Bu nedenle, en tuhaf ve en komik içeriği oluşturmaya odaklanmış zararsız bir uygulama gibi görünüyor. İnce ayarları olmasa bile Wombo deepfake ve yapay zekanın yeteneklerini gösteren, eğlenceli ve komik videolar oluşturan güzel bir uygulama.

Exit mobile version