Xiaomi, 21 model için MIUI 12.5 kapalı beta kayıt sürecini başlattı

MIUI 12.5 kapalı beta kayıt süreci başladı

MIUI 12.5 kapalı beta kayıt süreci başladı

Xiaomi, işletim sistemi arayüzü MIUI güncellemesi ile ilgili çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Verilen bilgilere göre Çinli şirket, MIUI 12’nin güncellenmiş versiyonu olan MIUI 12.5 kapalı beta kayıtlarına bugün itibari ile başladı. 21 model için başlatılan kayıt süreci ile birlikte kullanıcılar MIUI 12.5 kapalı beta sürümüne erken erişim sağlayabilecekler.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bugün yeni akıllı telefon modeli Mi 11’i piyasaya sürecek. Çinde satışa sunulacak olan cihaz ile birlikte, şirketin kendi geliştirdiği Android arayüzü MIUI için yeni bir güncelleme duyurulacak. MIUI 12 sürümünün ardından gelen yeni arayüz güncellemesi MIUI 12.5 ismini taşıyacak.

Yeni MIUI güncellemesi ile ilgili çalışmalarının sonuna gelen şirket, bugün itibari ile kapalı beta kayıtlarına başlayacak. Yapılan açıklamaya göre Xiaomi toplamda 21 modeli için kapalı beta kayıt başvuruları kabul edilecek.

MIUI 12.5 kapalı beta kaydını yaptıran kullanıcılar güncellenmiş yeni arayüze erken erişim imkanına kavuşmuş olacak. MIUI 12.5 güncellemesini herkesten önce denemek ve görmek isteyen Çin’deki kullanıcıların, MIUI için oluşturulan WeChat resmi hesabını takip etmeleri ve kayıtlarını gerçekleştirmek için Erken Erişim seçeneğini tercih etmeleri gerekecek.

Kullanıcılar tarafından yapılan başvurular Xiaomi tarafından değerlendirilecek ve MIUI 12.5 kapalı beta sürümü bu kullanıcıların kullanımına hazır hale getirilecek.

MIUI 12.5 kapalı beta programına kayıt olabilecek modeller

Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere MIUI 12.5 kapalı beta programına kayıt yaptırabilecek 21 Xiamoi modeli bulunuyor. Bu modeller şu şekilde sıralanıyor; Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi 10 Pro, Xiaomi Mi 10 Ultra, Xiaomi Mi 10 Youth Edition, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30 Pro 5G, Redmi K30i 5Gv, Redmi K30S Ultra, Redmi K30 Ultra, Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi 9 SE, Xiaomi Mi CC9e, Xiaomi Mi CC9 Pro, Redmi K20, Redmi K20 Pro, Redmi 10X 5G, Redmi 10X Pro 5G, Redmi Note 9 5G, Redmi Note 7 ve Redmi Note 7 Pro.

Xiaomi Mi 9 Pro 5Ght, Xiaomi Mi CC9, Xiaomi Mi CC9 Meitu Custom Edition, Redmi Note 9 Pro 5G, Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro gibi cihazlar ilk etapta MIUI 12.5 kapalı beta programına dahil edilen modeller arasında yer almıyor.

Konuyla ilgili raporlar, MIUI 12.5 sürümünün daha iyi bir gizlilik koruması, daha temiz bir kullanıcı arayüzü, animasyonlar ve benzeri iyileştirmeler içerdiğini gösteriyor. Xiaomi MIUI Türkiye, MIUI 12.5’in son ve kararlı sürümünü Şubat ayı sonunda iç pazarda piyasaya süreceğini söylüyor.

Exit mobile version