in ,

Yeni AWS için Yedekleme piyasaya sunuldu

Yeni AWS için Yedekleme

Veeam yeni AWS için Yedekleme ürününü piyasaya sundu. Ürün, müşterilerin ve bulut servis sağlayıcılarının yerel koruma, yönetim ve kurtarma alanında AWS iş yüklerini kolaylaştırıyor. AWS için Yedekleme, sektördeki ilk bulut maliyet öngörüsü özelliğini taşıyor. Ürün aynı zamanda maaliyet kontrolünü ve tasarrufu artırıyor.

Veri Yönetimi sağlayan yedekleme çözümleri şirketi Veeam® SoftwareAmazon Web Service için ürettiği yeni Veeam Yedeklemeyi duyurdu. Uygun maliyetli ve güvenli buluta özgü Amazon EC2 (Amazon Elastic Compute Cloud) koruması, sadece AWS pazarına özel satışa sunulacak.

AWS yedeklemeden, güçlü Veeam kurtarma özelliklerine sahip AWS kurtarmaya çözümler sunan “Yeni Veeam AWS için Yedekleme”, hem ücretsiz hem ücretli sürümleriyle AWS pazarında yerini alacak.

Ürün, Veeam’in amiral gemisi olan Veeam Backup & Replication™ ile de entegre edilerek, tüm verileri tek bir platformdan yönetmeye olanak sağlıyor. Ürünün lansmanı ise Las Vegas’taki AWS re:Invent 2019 etkinliğinde yapılacak.

Yapılan araştırmaya göre veri kaybının en önemli nedenlerin kullanıcı hatası veya kazayla silinme. Veeam, yeni ürünü ile müşterilerin ve bulut servis sağlayıcılarının AWS iş yüklerini korumasını, yönetmesini ve kurtarmasını kolaylaştırıyor. Ayrıca, aynı buluttaki verileri şirket içinde veya Veeam destekli herhangi bir ortamda saklama ve korumada da destek sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Veeam, şirketler için yeni bir çağı müjdeliyor

Yeni AWS için Yedekleme kullanım kolaylığı ile öne çıkıyor. Bununla birlikte yerel anlık görüntüler ve Veeam yedeklemeleri için dosya düzeyinde kurtarmalar gibi özellikler de güçlü kurtarma özellikleri arasında bulunuyor. Sektörde bir ilk olan bulut yedekleme maliyet öngörüsü özelliği ise müşterilere, daha fazla maliyet kontrolü ve tasarruf sağlıyor.