Teknoloji

Youtube Müzik için şarkı sözü gösterme özelliği geldi

Yazı:  | 

Ancak özellik henüz web oynatıcısında desteklenmiyor

Youtube, bugün yaptığı duyuruda Youtube Müzik kullanıcıları için, iOS ve Android uygulamasında şarkı dinlerken şarkı sözü özelliğini getirdiğini duyurdu. Şarkı sözlerini görebilmek için, uygulamada bir şarkıyı dinlerken ekranın sol tarafında yer alan “i” butonuna dokunmanız yeterli olacak. Butona tıklayınca ise, şarkı sözleri izleme çubuğunun hemen altında görülecek.

Youtube müzik iOS uygulamasının ekranı, yeni güncelleme ile birlikte şöyle görünüyor:

Apple Müzik ve Spotify, şarkı dinleme esnasında şarkı sözlerini de gösterebiliyor ve şarkı sözlerinin gerçek zamanlı olarak ileriye götürülmesine olanak tanıyor. Youtube Müzik uygulamasında ise şarkı sözleri statik bir şekilde geliştirilmiş, bu nedenle şarkıyı takip etmek istiyorsanız manuel olarak ekranı aşağı kaydırmanız gerekecek.

Uygulamada an itibariyle her şarkı için şarkı sözlerinin olmadığı görülüyor. Tüm şarkılar için şarkı sözü özelliğinin Youtube Müzik uygulamasına ne zaman geleceği ile ilgili ise şirket kaynaklarından bir açıklama yapılmadı.

Şarkı sözleri, mobil uygulamalar dışında Youtube Müzik web sitesinde desteklenen bir özellik değil. Ancak bu özelliğin web’de de aktif olması için çalışmaların sürdüğü ifade ediliyor.