in

Foxconn: 5G özellikli iPhone 12 üretiminde sorun yok

Ancak telefon arzının sınırlı olacağı düşünülüyor

Foxconn: 5G özellikli iPhone 12 üretiminde sorun yok

Foxconn’a göre 5G özellikli iPhone 12 üretiminde sorun yaşanmıyor. Küresel koronavirüs salgını, birçok teknoloji şirketinin planlarını zora soktu. Ancak görünüşe göre, bu salgından çok fazla etkilenmeyen planlardan biri, Apple’ın ilk 5G’li telefonu olması beklenen iPhone 12. 

Nikkei Asian Review’ın aktardığı bilgiye göre iPhone’un ana üretim fabrikası Çinli Foxconn, işe alım hedeflerinin program kapsamında ilerlediğini ve şirketin şu anda mevsimsel talebi karşılamak adına yeterli çalışan bulundurduğuna dair bir açıklama yaptı.

Bu durum, Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 12 serisinin üretiminde bir sorun olmadığına dair kanıt oldu. Üretim akışı sorunsuz bir şekilde ilerleyen iPhone 12 modelinde, 5G gibi önemli bir özelliğin kaldırılmasının söz konusu olmadığı ifade edildi. 

iPhone 12’nin tedarik sürecinde ise, ideal süreçten daha farklı bir ilerlemeye tanık olabiliriz. Eğer Apple’ın ilk 5G’li telefonunu satın almak istiyorsanız, siparişinizi hızlı bir şekilde vermeniz gerekebilir. 

Koronavirüs salgınının sıfır noktası olan Çin, üretime birçok sektörde ara verdi ancak gelen son bilgiler, ülkenin salgını kontrol altına aldığına işaret ediyor. Dünyanın birçok ülkesi, başta İtalya, İspanya ve ABD olmak üzere koronavirüs salgını ile mücadele ederken, Çin’de 5G iPhone 12 ve ülkede üretilen diğer akıllı telefonların üretimiyle alakalı olarak çok fazla sorun olmadığı görülüyor. 

İlginizi çekebilir:  Koronavirüs: PlayStation Avrupa, indirme hızı düşürecek