in

Acer Predator X35

acer predator x35

35 inç büyüklüğündeki kavisli monitör, 21:9 görüntü oranındaki ekranı, sıfır çerçeve tasarımı, 1800R kavisli yapısı ve 3440×1440 piksel WQHD çözünürlüğü ile dikkat çekiyor.

İstendiğinde 3 ekrana kadar birleştirme olanağı veren cihazın NVIDIA G-SYNC, Acer HDR Ultra ve Kuantum Nokta teknolojilerine sahip kavisli ekranı, yüksek dinamik aralıkla mümkün olan en iyi kontrasta erişiyor. Her biri ayrı kontrol edilen, 512 bölgeye sahipgelişmiş LED yerel ışık kısma özelliği ise yalnızca gereken yerde ve zamanda ışık vererek hem renk doğruluğunu hem de siyah kalitesini artırıyor. Predator X35, DCI-P3 renk standardının %90’ını kapsayan geniş ve doygun bir renk gamı sunmasının yanında, geleneksel dinamik aralıklı monitörlerle kıyaslandığında, çok daha yüksek parlaklık değerlerine erişebiliyor.

Görsel bozulmaya yer yok

Oyun severler için 2 ms’lik düşük tepki süresi ve 200 Hz yüksek yenileme hızı, hareketli görüntülerde yüksek hız sağladığı gibi, NVIDIA G-SYNC teknolojisiyle birleştiğinde yırtılma gibi görsel bozulma problemlerini de ortadan kaldırıyor. Tüm bunlar Predator X35’in olabildiğince gerçekçi ve akıcı bir oyun deneyimi sunmasını sağlıyor.

Ayrıca, cihazdaki Dark Boost teknolojisi de düşük ışıklı ortamlarda daha fazla ayrıntının görülebilmesini sağlıyor.

İster yatay ister dikey kullan

Böyle büyük bir ekranın masa üzerinde rahatça konumlandırılabilmesi de önem taşıyor. Ergonomik tasarımıyla da oyuncuları destekleyen X35’in ekranını aşağı eğip yukarı kaldırmak, dikey kullanabilecek şekilde döndürmek de mümkün. X35’te kullanılan VA panelin, yatay ve dikeyde 178 derecelik izleme açısı sunduğunu da hatırlatalım.

X35’te Acer TrueHarmony teknolojili 4 Watt’lık iki hoparlör de ses artırıcı özellikleriyle atmosferi tamamlıyor.

Acer BlueLightShield teknolojisi Flickerless™ teknolojisi ise ekrana dengeli ve düzenli olarak güç sağlayarak fark edilebilir bir titreşim oluşma ihtimalini ortadan kaldırıyor.

Hazır görüntü modları ve özelleştirilebilir ayarlar

Oyun dünyası için kişiselleştirme de giderek önem kazanıyor ve oyunseverler cihazları ne kadar kişiselleştirebilirse o kadar seviyor. Predator X35, bu açıdan da tatmin edici, kolay ulaşılabilen ayarları ve özelleştirme seçenekleri sunan Predator GameView, farklı tür içeriklerdeki görüntüleri optimize etmek için 8 hazır ekran modu sunuyor. Buradaki seçenekler arasında; Standart, ECO, Grafik ve Sinema modlarına ek olarak oyunlara özel Aksiyon, Yarış ve Spor modları da yer alıyor.

Özel modları seçebileceğiniz gibi, özel ayarlar oluşturarak bunları da kayıt edebilmeniz ve kullanmanız mümkün. RGB Light Sense ile ise farklı aydınlatma düzenlerini içerdiği gibi, müzikle eşleştirerek de parti modu yaşatıyor.

Bu yazı Digital Report Dergisi’nin 5. sayısında yayımlamıştır.