in

Acer’ın e-spor platformu Planet9 tanıtıldı

Acer espor

Acer IFA 2019’da gerçekleştirdiği global basın toplantısında e-spor platformu Planet9’ı tanıttı. Planet9, oyunculara kendi takımlarını kurup mükemmelliğe erişmek için antrenman yaparak zafere ulaşmalarına yardımcı olacak açık bir topluluk sunuyor. Henüz kapalı beta sürümünde olan platform 30 Ocak 2020’de açık beta sürümüne geçecek.

Acer Inc. BT Ürünleri İş Kolu E-spor Servisleri Genel Müdürü Andrew Chuang, “Planet9, Acer’ın donanım, yazılım ve hizmet tecrübelerinden güç alıyor. Yerkürenin her yerinden oyuncuların deneyimini tamamlayacak. Rekabetçi oyuncuların bir üst düzeye çıkarak profesyonel seviyenin hemen altında e-spor karşılaşmalarına katılabilmeleri için gereken platformu sunuyor” diyor.

Planet9, e-spor dünyasına adım atmak isteyen amatör oyunculara profesyonellerden bilgi alma, güçlü ve zayıf yönlerini anlama, topluluktaki diğer oyuncularla iletişim kurma ve çevrim içi turnuvalara katılma fırsatı sunuyor.

Planet9’nın temelinde topluluk var.

Temelini topluluk özellikleri oluşturan Planet9 ile oyuncular kendileriyle benzer kişilerle tanışıp takım oluşturabiliyor, başkalarını arkadaş olarak ekleyebiliyor, ilgilendikleri kişileri takip edebiliyor, oyunlara ve beceri düzeyine göre kimlerle oynayabileceklerine dair öneriler alabiliyorlar. Takımlara sunulan görüşme odası ve oyun taktik paylaşımı gibi işlevler ise grubun yakınlaşmasını ve birbirinden öğrenmesini sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yurtiçi Kargo, e-ticaretin önünü kota ile mi açacak?

Oyuncuların kendilerini geliştirecekleri bir platform

Oyuncular becerilerini geliştirmek için antrenör ile çalışabiliyor, tecrübeli oyuncularla oynayarak pratik yapabiliyor. Gelişmiş oyun istatistikleri görebiliyor.

Antrenör: Antrenör özelliği, oyuncuların profesyonel ve yetenekli oyunculardan öğrenmesini sağlıyor. Oyuncular istatistiklere, dile, derecelendirmeye ve saatlik ücrete göre kendileri için ideal antrenörü seçebiliyorlar. Antrenörler kullanıcının oyun istatistiklerini inceleyip özel bir kurs hazırlayabiliyor, ekran paylaşabiliyor, görüntülü veya sesli görüşme yapabiliyor, mükemmelleştirilmesi gereken anları göstermek için video yükleyebiliyorlar.

Destek: Benzer oyuncular birlikte çalışarak becerilerini geliştirebiliyorlar. Yayıncılar Twitch veya YouTube canlı yayınlarını ekleyerek oyuncuları ve hayranlarını birlikte ekip oluşturmaları için teşvik edebiliyorlar.

Oyun İstatistikleri: Oyuncuların tüm istatistikleri etkileyici bir arayüzle gözler önüne seriliyor. Zaferler, yenilgiler, skorlar, kayıplar, alınan ürünler, toplanan altın vb. verilerle oyuncular kendileri için en ideal antrenörü bulabiliyor ve kendilerini geliştirecek analizlere erişebiliyor.

Hazırlık Maçları: Planet9, klanlar (takımlar) veya kavimler (birden fazla klan) halinde antrenman yapmak ve meydan okumak için rekabetçi yollar sunuyor. Klan Hazırlık Maçı özelliği ile klanlar birbirlerine hazırlık maçı teklif edebiliyor. Kavim Savaşları özelliği ise Planet9’da her hafta çeşitli ödüller verilen büyük mücadelelere katılma fırsatı tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Twitter işe almak için şirketini satın aldı

Platform aracılığı ile sponsorlu ve/veya resmi olmak üzere her ölçekten turnuva düzenlenebiliyor.