in

Android ve iOS için en iyi YouTube alternatifleri

Android ve iOS için en iyi YouTube alternatifleri uygulama liste
Android ve iOS için en iyi YouTube alternatifleri

Android ve iOS işletim sistemlerinde en popüler video izleme uygulaması olan YouTube, bazı telefonlarda yavaş ve çok kota tüketimiyle sorun yaşatabiliyor, bunun için en iyi alternatifleri listeledik.

YouTube, her yaş grubu için önemli bir video platformu ve öncelikli bilgi ve eğlence kaynağı oldu. Tüm dünyada videonun merkezi haline gelen YouTube’da günlük olarak yüklenen içeriğin yoğunluğuyla eşleşen potansiyel bir rakip yok.

Bu arada, Play Store ve App Store’da sırasıyla en çok indirilen ve aktif olarak kullanılan Android ve iOS uygulamasının da YouTube olduğunu belirtelim.

YouTube’un yararlı içeriği binlerce YouTube içerik oluşturucu tarafından hazırlanıyor. Ayrıca, bazı içerik oluşturucuları için YouTube, tek gelir kaynağı haline gelmiştir. Sadece bir platform olmaktan, video barındırmaktan, kârlı bir işe dönüşürken, özellikleri de çok gelişti.

YouTube uygulaması video izleme için temelde ihtiyaç duyacağınız tüm özellikleri sunar, ancak bir şekilde insanları alternatiflerini aramaya iten bazı sınırlamalar vardır. Bu tür uygulamaları aramayı kolaylaştırmak için, hem Android hem de iOS cihazlar için en iyi YouTube uygulaması alternatifleri listesi hazırladık.

Android ve iOS için en iyi YouTube uygulama alternatifleri

YouTube Go

Akıllı telefonunuz YouTube videolarını sorunsuz bir şekilde oynatma konusunda gecikiyorsa, YouTube Go uygulamasına ihtiyacınız vardır. YouTube standart sürümünün hafif bir hali olan Go, telefonda daha az depolama alanı gerektirir.

YouTube GO uygulamasının paketli APK boyutu 25 MB’ın altındadır ve yavaş ya da düşük kotalı bir internet bağlantısı kullanıyorsanız ve giriş düzeyinde bir akıllı telefon kullanıyorsanız, bazı yararlı özellikler sunar.

Android ve iOS için en iyi YouTube alternatifleri YouTube Go
Android ve iOS için en iyi YouTube alternatifleri: Resmi seçenek YouTube Go bu konudaki en güvenilir uygulama

YouTube Go, kullanıcıların çevrimdışı görüntüleme için izlemeden veya indirmeden önce video çözünürlüğünü seçmelerine olanak tanır. Ayrıca Bluetooth veya WiFi hotspot (kablosuz ağ paylaşımı) üzerinden arkadaşlarınızla ve ailenizle kolay paylaşım sağlar.

Ayrıca akıllı telefonu pil tüketiminden önemli ölçüde kurtarır. Basit ve kullanımı kolay arayüzü, standart YouTube’a alternatif olarak ilk tercihimizdir. Ayrıca Play Store’da bulunan resmi bir YouTube uygulamasıdır. Uygulama ne yazık ki, şu anda iPhone ya da iPad (iOS) için YouTube Go mevcut değil.

YouTube Go indir: Android

FlyTube

FlyTube, Google Play hizmetlerini desteklemeyen cihazlarda YouTube videoları izlemek için oldukça kullanışlı bir seçenektir. Akıllı telefonunuzdaki diğer uygulamalarda gezinirken PiP modunu kullanarak YouTube videolarını izleyebilirsiniz. Bu sayede, web tarayıcıda geziniyor ya da oyun oynuyor olsanız da, video her zaman önünüzde olur.

FlyTube

Kullanıcılar, daha iyi özelleştirme için FlyTube uygulamasında açılacak YouTube bağlantılarını kolayca ayarlayabilir. Ayrıca, YouTUbe videosunu FlyTube – video seçeneğiyle paylaşarak tepeye sabitlemek de mümkündür. Bu pencerede, içeriği herhangi bir uygulamadan veya pencereden kolayca kontrol etmek için küçük bir oynat ve duraklat düğmesi yer almaktadır.

Oynatma listelerini ve diğer verileri kolayca eşleştirmek için ilgili izinler verilerek Google hesabıyla kullanılabilir. Uygulama resmi olarak Play Store’da barındırılmıyor, kullanıcıların uygulamayı üçüncü taraf web sitesinden indirmeleri gerekiyor. Bu da çeşitli güvenlik problemlerine yol açabilir.

FlyTube APK indir: Android

ProTube

Sorunsuz eşleştirme ve diğer çeşitli seçenekler sunduğu için iOS için en iyi YouTube alternatifi uygulama ProTube’dur. Favori içeriklerinize erişim için YouTube’da oturum açmanıza gerek yoktur.

ProTube

ProTube, videoları belirtilen çözünürlükte yüklemeye zorlama yeteneğine sahiptir. PiP modunda izleme özelliği de ProTube uygulamasının bir başka önemli avantajıdır.

ProTube uygulaması YouTube videolarını arka planda kolayca çalıştırabilir.

Uygulamanın kulla

Ynıcı arayüzü çok iyi gözükmüyor, bu sebeple alışmanız biraz zaman alabilir. Uygulama yalnızca iOS cihazlar için kullanılabilir.

ProTube indir: iOS

YouTube Vanced

YouTube Vanced, orijinal YouTube uygulamasına benzer bir kullanıcı arayüzü sunan, oldukça eski bir YouTube alternatifidir. Size reklamsız YouTube deneyimi sağlayan orijinal YouTube uygulamasının kodu üzerine kurulmuştur. YouTube Vanced kullanarak bedava YouTube premium deneyimi yaşayabilirsiniz.

YouTube Vanced
Bedava YouTube Premium izlemek için YouTube Vanced en popüler seçeneklerden biri

Uygulama ayrıca, kullanıcıların diğer uygulamalara göz atarken en sevdikleri içeriğin keyfini çıkarmasına izin veren PiP (Resim İçinde Resim modu) desteği de sunar.

Cihaz ekranını kapatsanız bile arka planda müzik ve video oynatabilir. Pilinizi koruyacak ve Spotify uygulamanıza da alternatif oluşturabilecektir.

YouTube Vanced indir: Android

NewPipe

NewPipe, Android TV ve Android Box için de destek sunan başka bir süper kullanışlı YouTube alternatifidir. Daha az güç tüketimi ve bellek ile hafif bir kullanıcı arayüzü sunar.

YouTube NewPipe

Uygulama ayrıca yüksek çözünürlükte reklamsız YouTube video akışı sunuyor. Bu anlamda da bir diğer bedava YouTube Premium deneyimi için NewPipe tercih edilebilir. Ayrıca, arka planda çalıştırarak videoların veya müziğin keyfini çıkarmanıza da izin verebilir.

NewPipe, YouTube’dan herhangi bir bant genişliği sınırlaması olmadan HD, FHD, 2K, 4K ve 8K çözünürlükte içerik akışı sunar.

NewPipe APK indir: Android