in

Apple TV+ ücretsiz abonelik süresi 3 ay uzatıldı

Apple TV+ ücretsiz abonelik süresi 3 ay uzatıldı
Apple TV+ ücretsiz abonelik süresi 3 ay uzatıldı

Apple TV+ ücretsiz abonelik süresi 2021’in Şubat ayında kadar uzatıldı. Apple’ın 2019 yılında tanıttığı servis, Netflix, HBO, Amazon Prime Video ve Disney+ gibi servislere güçlü bir rakip olmayı amaçlıyor. Apple, ücretsiz abonelik kampanyası ile yeni video akış platformunu yaygınlaştırmaya ve daha fazla kullanıcıya ulaştırmaya çalışıyor.

Apple TV+ servisi, Apple’ın 1 Kasım 2019 tarihinde düzenlediği bir etkinlikle duyuruldu. 100 ülkede aynı anda kullanıma sunulan servis, dizi, film ve belgesel gibi pek çok video içeriğine oldukça uygun fiyatlarla erişme imkanı sunuyor. Bununla da kalmıyor, aile aboneliği ile bir aboneliği aynı aileden altı kişinin paylaşmasına izin veriyor.

Apple TV+ sunduğu özellikleri ile pek çok kullanıcıyı kendisine çekmeyi amaçlıyor. Bu özellikler arasında 4K HDR video akış kalitesi, Dolby Atmos içerik desteği, çevrimdışı görüntüleme ve indirme gibi pek çok kullanışlı ve güzel özellik bulunuyor.

Apple TV+ ücretsiz abonelik süresi Şubat 2021’e kadar uzatıldı

Apple, 2019’un Kasım ayında kullanıma sunduğu Apple TV+ servisini ilk yıl tamamen ücretsiz olacağını duyurmuş ve herhangi bir iPhone, iPad, Mac, Apple TV veya iPod Touch satın alan tüm kullanıcıların bu servisi ücretsiz olarak kullanabilmesine olanak sağlamıştı. Apple, bugün itibari ile yaptığı bir açıklama ile, sunduğu bu olanağı bir süre daha devam ettireceğini duyurdu.

Buna göre Apple TV+ ücretsiz abonelik süresi 3 ay kadar daha uzatılacak. Yani kullanıcılar Apple TV+ servisini önümüzdeki yılın Şubat ayına kadar ücretsiz olarak kullanmaya devam edecek. Herhangi bir Apple donanımı satın almayan kullanıcılar için ise şirket o dönemin ücretini kredi olarak sağlayacak. Bu kredi, iTunes Store veya App Store üzerinden harcanabilecek. Veya bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek olan Apple One planlarından birine üye olanlar, bu krediyi fatura ödemek için kullanılabilecek.

Hem ücretsiz deneme süresi hem de geri ödemeler, kullanıcı hesaplarına ücretsiz bir şekilde tanımlanacak. Konuyla ilgili e-postalar önümüzdeki bir kaç gün içerisinde, ilgili müşterilere ulaştırılmış olacak.