in

Apple yapımı Mac işlemcileri, 2021’e kadar hazır olmayacak

Apple yapımı Mac işlemcileri 2021e kadar hazır olmayacak

Apple yapımı Mac işlemcileri 2021e kadar hazır olmayacak.

Apple tarafından tasarlanan ilk Mac işlemcisi için, 2020 yılında hazır olacağı söylentisi konuşulmuştu. Gelen son bilgilere göre şirket, kendi üretimi olan çipleri 2021’e kadar hazır edemeyebilir.

Apple, 2021’in ilk yarısından itibaren piyasaya sürülen Mac bilgisayarlar için bir çip üzerinde çalışıyordu. Intel üretimi bir çipten, Apple yapımı bir çipe geçmenin Mac’lerin iPhone ve iPad’ler ile birlikte daha iyi çalışacağı anlamına gelse de, takvimin uzaması gündemde.

Apple yapımı Mac işlemcileri yeni Mac’lerde kullanılacak

Apple analisti Ming Chi Kuo, “Apple’ın yeni ürünleri içinde, 18 aya kadar yeni 2H20 5G iPhone, mini LED ile donatılmış yeni 2H20 iPad ve kendi tasarım işlemcisi ile donatılmış 1H21 Mac bekliyoruz” yorumunu yaptı. Kuo, sözlerine “iPhone 5G desteği, iPad’in yenilikçi orta boy panel teknolojisini ve Mac’in kendi tasarım işlemcisini ilk kez benimsemesi, Apple’ın kritik ürün ve teknoloji stratejileri içinde” diyerek devam etti.

Apple, konuyla ilgili söylentilere karşılık bir yorum yapmayı reddetti. Ancak elde edilen rapor, 2020 yılında kullanılması planlanan Apple yapımı çipin, 2021 yılına sarkarak geciktiğini gösteriyor. 2018 yılının Nisan ayında, Apple’ın Macbook ve iMac için kendi işlemcilerini geliştirme konusunda ilk aşamalarda olduğu bildirilmişti.

İlginizi çekebilir:  Intel, Xeon W-3175X işlemcileri satışa sundu