in

Beko hasat tazeliği vaat ediyor

Tüketici elektroniği Fuarı IFA’da yeni teknolojilerini tanıtan BEKO, bu yıl sebze ve meyveleri hasat tazeliğinde koruyan inovatif teknolojisi HarvestFresh’den bahsetti.

Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, BEKO 140’dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Türkiye’den çıkıp dünyaya yayılan Beko markamızın bu başarısının ardında her ülke tüketicisinin ihtiyaç, alışkanlık ve yaşam tarzlarına uygun, hayatı kolaylaştıran teknolojiler geliştirmesi yer alıyor. Türkiye’de de 1300’e yakın Beko mağazamız ile güçlü bir bayi ağına sahibiz.  Önümüzdeki dönemde Beko bayi sayımızı daha da artırmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz aylarda başlattığımız 100 Kadın Bayi projemizle kadın bayi ekosistemimizi de genişletiyoruz. Altı ay içinde 600’ü aşkın kadın girişimci bayilik için başvurdu, bugüne kadar 14 bayiyi açtık. Beko hem Türkiye hem de dünyada büyümeye devam ediyor.

Fayda odaklı bir marka olarak, sağlıklı yaşamı teşvik ediyor; FC Barcelona, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı ve Beşiktaş Futbol Takımı ile yürüttüğümüz iş birlikleri ile sporu destekliyoruz. Teknolojilerimizle sağlıklı beslenmeye yardımcı oluyoruz” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Siber suçlular 2018'de karmaşık saldırılara geçti

BEKO Harvest Fresh gün ışığı döngüsünü taklit ediyor.

HarvestFresh teknolojisi, gün ışığı döngüsünü taklit ederek meyve ve sebzelerin hasat edildikleri günkü kadar taze muhafaza edilebilmelerini ve içerdikleri vitaminleri daha uzun süre korumalarını sağlıyor. Buzdolaplarının sebzelik bölmesine yerleştirilen inovatif aydınlatma teknolojisi ile meyve ve sebzelerin vitamin değerleri korunuyor. Araştırmalar*, A ve C vitamin içeriğinin daha uzun süre korunmasına yardımcı olduğunu ortaya koyuyor. “HarvestFresh” teknolojisine sahip buzdolapları 2020 yılında pazara sunulacak.

Intertek onayı

HarvestFresh İngiltere merkezli dünyanın en büyük tüketici ürünleri test, güvenlik ve belgelendirme kuruluşu Intertek tarafından gün ışığına maruz bırakılan domates ve yeşil biberin A ve C vitamini değerleri 7 gün boyunca izlenerek, vitamin değerlerini daha uzun süre koruduğu onaylanmış.

BEKO’nun teknolojileri tüketici iç görüleri ve yeni trendler doğrultusunda şekilleniyor.

Arçelik Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, “Yenilikçi teknolojiler geliştirmek için Ar-Ge’ye sürekli yatırım yapıyor ulusal ve uluslararası teşviklerden de faydalanıyoruz. Avrupa Komisyonu’nun Horizon 2020 programından 34 milyon TL fon almaya hak kazandık. TÜBİTAK’ın Uluslararası Lider Araştırmacılar programına en fazla başvuru yapan özel şirket konumundayız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  E-ticarete devlet denetimi geliyor

Ar-Ge’miz, tüketicilerin hayatında olumlu fark yaratan teknolojiler geliştiriyor. Bir aydınlatma teknolojisi olan HarvestFresh de tüketicilerimizin yiyeceklerini daha uzun süre taze saklama ihtiyacından doğdu.

BEKO’nun sağlıklı yaşamı destekleyen pek çok teknolojisi mevcut. Combi Steam teknolojisi buharla yiyecekleri sağlıklı bir şekilde pişirmenizi sağlıyor. Otomatik deterjan ayarı yapan Autodose teknolojisine sahip bulaşık makinelerimiz bir aya kadar deterjan yükleme ihtiyacını ortadan kaldırması ve otomatik deterjan siparişi seçenekleri ile hayatı kolaylaştırıyor” diyor.

 

Beko’nun IFA’da öne çıkan bazı teknolojileri:

EverFresh+®

Teknoloji, buzdolabının sebze bölmesindeki sıcaklık değişimini minimuma indiriyor. Hava kanalları sayesinde en doğru nem seviyesinin ayarlanmasını sağlayarak, meyve ve sebzelerin tazeliğini 3 kata kadar daha uzun süre, yaklaşık 30 güne kadar korumanızı sağlar.

Combi Steam

Teknoloji, klasik fırın ile buhar kombinasyonunu tek bir tasarımda bir araya getiren çok fonksiyonlu fırın; tavuk, balık, sebze veya ev yapımı çıtır çıtır kabarmış bir ekmek olsun, hazırlamak istediğiniz her bir yemek için en uygun pişirme yöntemini seçmenize imkân veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bazı Samsung Galaxy modelleri güncelleme almayacak

AutoDose ve AquaTech®

Teknolojiler, çevre dostu, tasarruflu temizlik imkanı sunuyor.  AutoDose teknolojisi bulaşıklarınızın kirlilik seviyesini algılayarak, makineye en doğru miktarda sıvı deterjanın verilmesini sağlar. AquaTech® çamaşır makinesi, yeni tasarlanmış kanat sayesinde suyun kuvvetini artırarak yıkama süresini yarıya indirir ve çamaşırlarınızın iki kat daha hassas bir şekilde yıkanmasını sağlar. Bu makine, giysilerinize, optimum ve narin bir yıkama işlemi için doğru deterjan karışımının uygulanmasını garanti eder.

Yiyecekleri blenderdan geçirirken oksidasyon oluşursa besin değeri kaybına yol açar. Vakum Blender, sürahinin içindeki havayı çıkartarak oksidasyonu önlüyor. Böylece meyve ve sebzelerin besin değerini uzun süre koruyor. Ayrıca doğal renginde meyve ve sebze suları hazırlarken, C vitamini değerlerini de standart blenderlara göre daha iyi koruyor. Bu blenderla bir gece önce hazırladığınız içeceği sabah besin değerinde bir azalma olmadan tüketebilirsiniz.