in

Dell Inspiron 5300: Yarı fiyatına iddialı bir MacBook Air gibi

En üst düzey model için ödemeniz gereken ekstra ücret sadece 20 dolar!

Dell Inspiron: Yarı fiyatına iddialı bir MacBook Air gibi

Dell, yeni Inspiron modeli ile MacBook Air kadar iddialı bir cihaz üretti. Dell’in gerçekten ciddi bir hata mı yoksa stratejik bir hareket mi olduğuna emin olamadığımız, ancak kesinlikle vurgulanmaya değer olduğunu düşündüğümüz bir kararı var. O da, Dell Inspiron 13 5000’in en iyi modeli için fazladan ödemeniz gereken fiyatın sadece 20 dolar olduğu…

Dell Inspiron 13 5391 modeli, Core i5 işlemci ve 256 GB ile 550 dolar, yani 3397 liradan piyasaya çıkacak. Daha ucuz olan diğer model ise Core i3 işlemci ve 128 GB ile, 530 dolar yani 3274 liradan satışa çıkarılacak. Bununla birlikte, ek bir ücret ödemeden 12 aylık McAfee LiveSafe aboneliğini de ürünle beraber sunuluyor.

Elbette bunlar ABD fiyatlarının karşılıkları, ürünlerin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ya da hangi fiyatlara sahip olacağını bilemiyoruz.

Dell Inspiron 5000 bu özelliklerle MacBook Air karşısında iddialı

Dell Inspiron modelini Apple MacBook Air ile karşılaştırdığımızda, ürünün daha hafif olduğunu, iki katı depolama kapasitesine sahip olduğunu ve daha fazla bağlantı girişine sahip olduğunu söylememiz gerekiyor. Buna karşın, fiyatı da MacBook Air’ın yarısına tekabül ediyor. Apple MacBook Air’in daha yüksek çözünürlüklü bir ekran, daha büyük bir pil ve Thunderbult 3 bağlantısına sahip olduğunu da es geçmememiz gerekiyor.

Inspiron 13 5391 modeli Dell XPS 13’ün daha ucuz bir versiyonu olarak görülebilir. Ancak laptop, alüminyum yapısı ile dizüstü bilgisayarlar içinde birinci sınıf bir görünüm hissi sunuyor. Üç taraflı dar bir kenarlık ve dokunmatik düzey çevresindeki elmas kesimle de, göz alıcı bir tasarım ile karşınıza çıkıyor.

Dizüstü bilgisayar, uygun fiyatına karşın parmak izi okuyucu sensörü ve arkadan aydınlatmalı yapısı ile de dikkat çekiyor. Bununla birlikte klavyesi de sıvı dökülmesine karşın dayanıklı olarak geliştirilmiş. Yeniden tasarlanmış menteşe noktaları herkesin tarzına hitap etmeyebilir ancak Dell Mobile Connect ile akıllı telefonunuz ile entegre olabilme özelliğine sahip Inspiron, dikkat çekici bir laptop modeli olarak öne çıkıyor.

İlginizi çekebilir:  Dell EMC’yi rekor fiyatla alacak