in

Discord ve Telegram için en iyi müzik botları

Discord ve Telegram için en iyi müzik botları
Discord ve Telegram için en iyi müzik botları

Discord ve Telegram’da geçirdiğiniz zamanı daha da renkli hale getirmek için Discord ve Telegram için en iyi müzik botları oldukça güzel seçenekler. Botla geniş kullanım alanları ile birçok kişi için tanıdık gelecektir. Bu kullanışlı programlar online mağazalarla sohbetten, iletişim platformlarında çeşitli işlevleri yerine getirmeye kadar yaygın bir kullanım alanına sahip. Özellikle müzik botları oldukça popüler. Müzik botları, API bağlantısı ile şarkı çalabilir, şarkı sözü arayabilir, telif hakkı içermeyen müzikleri yükleyebilir ve ruh halinize göre müzik önerebilir. Botları daha önce kullanmamış olsanız bile denemeye değer olduğunu söyleyebiliriz.

Genel olarak popüler müzik botları iki platformda yaygın kullanılır. Bunlar Discord ve Telegram. Her iki mesajlaşma platformunda en popüler müzik botları hangileri, bakalım.

Discord ve Telegram için en iyi müzik botları: Botlar Discord sunucusuna nasıl bağlanır?

Discord, tartışmasız olarak en popüler sohbet platformlarından biri. Basitçe ifade etmek gerekirse Discord, hem hem kısa mesajları hem de çağrıları destekleyen bir VoIP yazılımıdır. Discord’un harika bir özelliği de sunucuları. Grup oluşturabilir, kullanıcıları davet edebilir, yazılı ve sesli sohbet başlatabilirsiniz. Sunucular, Slack’te olduğu gibi API araçlarını destekler. Discord’da bir sunucuya müzik botu eklemek için en pratik adımlar şu şekilde:

  • nokta simgesini kullanarak bir sunucu oluşturun
  • Sunucunuz ve bölgenizin adını girin.
  • Seçilen botun sayfasına gidin.
  • Ekle ya da Davet et butonunu bulun, tıklayın.
  • Giriş yapmadıysanız hesabınıza giriş yapın.
  • Açılan pencerede oluşturulan sunucuyu seçin.
  • Doğrulama adımını geçin.

İşte hepsi bu kadar. Müzik botu aktif. Şarkıları çalmak, tercihleri değiştirmek, şarkı sözü araştırmak için gerekli komutları kullanabilirsiniz. Botu Discord’da nasıl kuracağınızı öğrendiğinize göre şimdi Discord için en iyi beş müzik botuna bakalım.

En iyi Discord müzik botları

Discord ve Telegram için en iyi müzik botları
Discord ve Telegram için en iyi müzik botları

24/7

İsmiyle uygun bir kullanım alanına sahip bu bot, gece gündüz müzik çalar. Seçtiğiniz şarkıları başlatabilir, herhangi bir YouTube canlı videosunu bağlayabilir ya da radyo akışı başlatabilir. Ücretsiz sürümü oldukça harika. Aylık 2,47 dolar olan premium üyeliği ile YouTube kontrolleri, oynatma listeleri, ses kontrolü gibi gelişmiş özelliklere sahip olabilirsiniz.

FredBoat

FredBoat da harika özelliklerle dolu olan bir bot. Bir düzine siteden gelen akışları ve doğrudan bağlantıları destekler. Bu platformlarda sınırsız aramanın yanı sıra, YouTube ve Soundcloud çalma listeleri ile çalışır. Gelişmiş müzik kontrollerine hatta moderasyona dahi sahiptir. Botun en önemli özelliklerinden biri de ücretsiz olması!

Groovy

Groovy, büyük sunucularda bir sorunsuz şekilde çalıştığı için kararlılığı ile ünlü bir bottur. Araç, müzik akışı yapmanızın yanı sıra şarkı sözlerini kontrol etmenizi, shuffle yani karıştırma özelliğini ve erişim haklarını yönetmenizi sağlar. Premium sürüm, sunucu başı aylık 3,99 dolardan başlıyor ve ses kontrolleri, ses efektlerinin yanı sıra 7/24 akış hizmeti ekler.

Rythm

Bu botun temel işlevleri öncekiler ile aynıdır. Şarkıları yayınlayabilir, çalma listelerine erişebilir, müziği sıralayabilir, kullanıcı rolü tanımlayabilirsiniz. Rythm ek olarak aktif şarkı sözlerini bulur ve metinleri görüntüler. Aynı zamanda harika bir yönetim aracına da sahiptir. Yöneticiler, bir web panelinden akışı kontrol edebilir. Ücretsiz bir müzik botu olan Rythm 5 milyondan fazla sunucuda aktif.

Vexera

En zengin özelliklere sahip müzik botlarından biri olan Vexera, çok sayıda kaynağı, denetleme seçeneğini, şarkı sözlerini ve çeşitli komutları destekler. 15 dilde mevcut olan Vexera’nın premium sürümü aylık 3 dolardır. Yüksek kaliteli ses sunucularının yanı sıra Spotify entegrasyonuna da sahip olan müzik botunda Pro sürüm 5 dolardır.

Müzik botları Telegram’a nasıl bağlanır?

Discord ve Telegram için en iyi müzik botları
Discord ve Telegram için en iyi müzik botları

Şimdi diğer bir mesajlaşma platformu olan Telegram’a gelelim. Telegram, sesli mesajları da destekleyen güvenli ve şifreli bir sohbet platformu. Discord ve Telegram için en iyi müzik botları içinde Telegram botları biraz daha farklıdır ve API bağlantılarına da güvenirler, ancak genelde ayrı hesaplar olarak bulunurlar. Kullanıcılar botlarla gerçek kişiler gibi etkileşime girer, komut verir ve bunun karşılığında bilgi ya da hizmet alır.

Telegram botları yaygın olarak kullanılır. Bu botlar müziğin yanı sıra birçok farklı konuda da yardım sunar. Fotoğraflar, denetleme gibi konular bunların içinde. Şarkıları, şarkı sözlerini ve videoları bulmak için onlara bağlanıp sohbet edebileceğiniz en iyi 5 Telegram müzik botunu sıraladık.

Telegram botuna bağlanmak için bağlantıyı açmalı ya da botu doğrudan bir sistem araması kullanarak bulmalısınız. Ardından kanala atıp, “Başlat”a tıklar ve mevcut komutları kullanırsınız. Güvenlik konusunu asla hafife almadan, şüpheli botlara dikkat ederek sadece bilinmiş botları kullanın. Size en güvenilir 5 Telegram müzik botunu sıraladık.

Bandtraq Bot

Şarkılar, müzik videoları ve metinler sunar.

BigMusic Bot

Metinler ve kliplerle müzik için resimli Bing aracıdır.

FindMusicPleaseBot

Sadece şarkıları, videoları ve şarkı sözlerini arar.

Music Downloader

Çeşitli kaynaklardan MP3 dosyaları alır.

Spotybot

Spotify’da şarkı arayabilir ve bağlantılarını mesajlar yoluyla gönderebilir.

VKM Bot

VK’dan müzik dinleme ve indirmeye izin verir.

Discord ve Telegram için en iyi müzik botları listemiz bu şekilde. Discord ya da Telegram’da zaman geçirirken müziksiz yapamayanlardansanız, basit komutlarla yönetebileceğiniz bu harika botlar size eşlik edebilir.