in

Dyson şimdi de su jetli bir diş fırçası yapıyor

Güçlü fanları ve şık tasarımlı ürünleriyle tanınan Dyson, ağız hijyeni için güçlü bir su püskürtme sistemine sahip, süper diş fırçası üretmeye odaklandı.

Dyson’ın hayalindeki fırça, kılları kullanmadan da, dişleri temizleyebiliyor. Diş arasındaki boşlukları güçlü su basıncı ile temizleyen fırçanın tasarımı, su akışını kontrol edebileceğiniz bir ağızlık ve onu tutan bir hazneyi içeriyor.

Patent başvurusu ile ortaya çıkan yenilik, cihazın su ve diş macunuyla doldurulabileceğini gösteriyor. İçerisindeki su haznesi, üç uzun su püskürtme ya da daha fazla kısa püskürtme için yeterli olacak.

Patentte ayrıca cihazın ışık algılayıcı ya da kamerayla bu süreci otomatikleştirebileceğine de yer verilmiş. Bu da, fırça diş arasındaki boşluğu gördüğünde, kendiliğinden çalışabileceği anlamına geliyor.

Altı düğmeyle kullanılacak cihaz, dakikada 6 bin devir hızında dönen bir kafa sayesinde, zor fırçalanan bölgelere de kolay erişim sağlayacak. Ayrıca dişe çok bastırıldığında, kullanıcının diş ve diş etlerine zarar vermemesi için uyarıda bulunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İç mekânlarda hava ne kadar temiz?