in

En iyi Instagram filtre yapma uygulamaları (2020)

En iyi Instagram filtre yapma uygulamaları
En iyi Instagram filtre yapma uygulamaları

Instagram için en iyi efekt ve filtre yapma uygulamaları ile eğlenceli hikayeler ve gönderiler hazırlayabilirsiniz. Bu yazıda 2020’nin en iyilerini bir araya getirdik.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, kullanıcılarına fotoğraf ve videolarda kullanabilmeleri için çok sayıda filtre ve efekt sunuyor. Fakat temelde bir paylaşım uygulaması olan Instagram’ın sunduğu bu filtreler, bazen yetersiz kalıyor. Ve bazı kullanıcıları tatmin etmeyebiliyor. Bu durumda olan kullanıcılar genellikle Instagram filtreleri yerine, üçüncü taraf fotoğraf düzenleme uygulamalarına başvuruyor. İşte böyle bir ihtiyaçla karşı karşıya kalanların kullanabileceği en iyi Instagram filtre yapma uygulamaları.

En iyi Instagram filtre ve efekt yapma uygulamaları (2020)

VSCO

En iyi Instagram filtre yapma uygulamaları (2020)

En iyi Instagram filtre yapma uygulamaları denince akla gelen ilk uygulamalardan bir tanesi VSCO’dur. VSCO’sun kullanıcılarına sunduğu filtreler oldukça gerçekçi görünür ve gerçek olup olmadığını anlamak neredeyse imkansızdır. VSCO ile yalnızca bir dokunuşla, fotoğraflarınıza oldukça etkileyici filtreler ekleyebilir ve çeşitli ayarlarla bu filtrelere kendi yorumunuzu katabilirsiniz.

VSCO ile kullandığınız efektin yoğunluğunu ayarlayabilir, kontrast ve tonlamaları dilediğiniz şekilde düzenleyebilirisiniz. Bugün milyonlarca Android ve iOS kullanıcısı tarafından etkin bir şekilde kullanılan bu uygulama tamamen ücretsizdir.

Snapseed

En iyi Instagram filtre yapma uygulamaları (2020)

Snapseed, mobil cihazlarda kullanılabilecek en mükemmel fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Bu uygulamada çok sayıda fotoğraf filtresinin yanı sıra, yüzünüzdeki lekeleri temizlemekten, cilt tonunuzu iyileştirmeye kadar ihtiyaç duyabileceğiniz çok sayıda gelişmiş araç bulunmaktadır.

Snapseed uygulamasında kullanabileceğiniz yüzlerce filtre mevcuttur. Bu filtreleri düzenleyebilmenize ve kendi zevkinize göre değiştirebilmenize imkan sağlayan çok sayıda da parametre mevcuttur. Android ve iPhone kullanıcılarına tamamen ücretsiz olarak sunulan bu uygulama Google tarafından geliştirilmiştir.

Lightroom

En iyi Instagram filtre yapma uygulamaları (2020)

Lightroom, Adobe tarafından geliştirilen oldukça mükemmel bir mobil fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Profesyonel görünümlere sahip, sınırsız sayıda filtre arıyorsanız, bu uygulama tam size göredir.

Lightroom’da, masaüstü bir Photoshop programında bulunan neredeyse bütün araçlar mevcuttur. Hatta bilgisayarınıza yaptığınız gibi, bu uygulamaya da yeni filtreler yükleyebilir ve koleksiyonunuzu genişletebilirsiniz. Lightroom’a alışmak biraz zaman istiyor fakat en iyi Instagram filtre yapma uygulamaları arasında yer alan bu uygulama, kesinlikle bunu hak ediyor.

Afterlight 2

Listemizde yer alan pek çok uygulama, kullanıcısına hazır ayarlar sunar. Şayet hazır ayarlarla yetinemiyor ve çift pozlama, renk kayması gibi her türlü efekti içeren bir filtre yapmak istiyorsanız kullanmanız gereken uygulama Afterlight 2’dir.

Afterlight 2, Lightroom ve Snapseed’in oldukça sağlam bir rakibidir. Fakat Afterlight 2’yi bu uygulamalardan ayıran en önemli özellik, filtreleri birleştirmenize izin vermesidir. Afterlight 2 ile koleksiyonunuzda yer alan herhangi bir filtreyi bir diğeri ile karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz. RAW dosyalarınızı düzenleyebileceğiniz bu uygulama, Instagram için kullanılabilecek en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer almaktadır.

Camera+ 2

Camera+ 2 oldukça popüler bir filtre yapma uygulamasıdır. Kullanıcılarına oldukça gelişmiş manuel ayarlar sunan bu uygulama, diğer uygulamlar geri onlarca ön ayarla birlikte gelmektedir. Camera+ 2 ile tıpkı Afterlight 2’de olduğu gibi iki veya daha fazla sayıda farklı filtreyi birleştirebilir ve kendi filtrenizi oluşturabilirsiniz.

Camera+ 2 uygulamasını diğer uygulamlardan ayıran en önemli özelliği ize, oldukça çok sayıda özelliğe sahip olmasına rağmen oldukça basit bir arayüze sahip olmasıdır. Bu sebeple Camera+ 2’yi kullanmak oldukça kolaydır. En iyi filtre yapma uygulamaları arasında yer almayı kesinlikle hak eden bu uygulama, Android ve iOS cihazlarda kullanılabilmektedir.

Canva

Canva, diğer uygulamaların aksine çok sayıda ayara ve karmaşık özelliklere sahip değildir. Bu uygulama basit bir kullanıcı arayüzüne ve minimal kontrollere sahiptir. Görüntüleri yeniden boyutlamanıza imkan tanıyan bu uygulama ile çok sayıda işlevi oldukça kolay bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Canva’yı diğer uygulamalardan ayıran en önemli özelliği ise, fotoğraflara çeşitli metin ve grafikler eklemeyi oldukça kolay ve hızlı bir hale getirmesidir. Tek yapmanız gerken bir fotoğraf seçmek ardından ekleyeceğiniz grafiği fotoğrafınıza eklemektir.  Şayet basit ve rahat bir kullanım istiyorsanız en iyi Instagram filtre yapma uygulamaları arasında yer alan Canva’yı kullanabilirsiniz.,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Instagram, QR kod özelliğini tüm dünyada kullanıma sundu