in

FaceTime aramasında memoji kullanma [Nasıl Yapılır]

FaceTime aramasında memoji kullanma [Nasıl Yapılır]

FaceTime aramasında memoji kullanma, sıkıcı FaceTime çağrılarını renklendirmek için güzel bir yol. Daha eğlenceli görüşmeler için, yünüzü canlı bir memoji ile değiştirebilirsiniz! iPhone ve iPad’inizde FaceTime araması esnasında, nasıl memoji kullanılacağını aşağıda anlattık.

Memoji karakterinizi FaceTime’da kullanmak için, öncelikle Mesajlar uygulamasında ayarlamanız gerekmekte. Mesajlar’da gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra, FaceTime aramasını doğrudan FaceTime uygulamasından, telefon ya da kişiler uygulamasından başlatabilirsiniz. En hızlı yöntem, telefon uygulamasını kullanmaktır.

Adım adım FaceTime aramasında memoji kullanma

  • Öncelikle “Kişiler” sekmesine gidin ve ardından “Ara” çubuğuna dokunun. FaceTime görüşmesi yapmak istediğiniz kişiyi arayın ve kişi sayfasını açmak için, ilgili ismi seçin.
  • Video görüşmesi başlatmak için, “FaceTime” bölümünden “Video” düğmesine dokunun. Memoji özelliği, grup FaceTime aramasında da çalışır.
  • Video görüşmesi başladığında, alttaki araç çubuğundan “Efektler” seçeneğine dokunun.
  • Burada, “Memoji” simgesini seçin.

  • Artık bir Memoji ya da animoji karakteri aralarında gezinebilir ve seçebilirsiniz. Geçiş yapmak için bir memoji karakterine dokunun.
  • Artık yüzünüze yerleşmiş bir memoji karakterini göreceksiniz!

İfadelerinizi değiştirip başınızı hareket ettirdikçe yüzünüzdeki memoji karakteri de değişecek. Karşı taraf sesinizi duyacak ancak konuşan memoji karakteriniz olacak.

Memojiler hoşunuza gittiyse, daha da ileri gidebilir ve memoji karakterinizin üzerine memoji çıkartmaları ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için “Efektler” seçeneğine dokunun ve “Memoji çıkartmaları” seçeneğini tercih edin.

Buradan bir memoji çıkartması seçin.

Artık memoji karakterinizin etrafındaki çıkartmaları göreceksiniz. İsterseniz buraya daha fazla çıkartma da ekleyebilirsiniz.

Memoji karakteriyle işiniz bittiğinde ve onu kaldırmak istediğinizde, sadece “Efektler” seçeneğine dokunmanız yeterli.

FaceTime aramasını bitirmek için, ekranın sağ alt köşesindeki “Bitir” seçeneğine dokunun.

FaceTime aramasında memoji kullanmak işte bu kadar basit bir işlem…