in

Fintech dünyasında yılın transferi iyzico’dan

Yenilikçi ödeme şirketi iyzico, ödeme sistemleri dünyasının tanınmış isimlerinden Kilian Thalhammer’i ekibine transfer etti.

Üç yıl önce kurulan ve ortaya koyduğu başarı ve büyüme kapsamında Paypal, BKM Express ve Yandex gibi şirketlerden önemli isimleri ekibine dahil eden iyzico, bölgesel lider olma hedefine doğru hızla ilerliyor. iyzico’ya Uluslararası Büyümeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak transfer olan Kilian Thalhammer, dünyada bankacılık ve fintech alanındaki en uzman isimlerin oluşturduğu fintech mafia organizasyonunun da kurucularından biri olarak tanınıyor.

Ödeme dünyasının yenilikçi şirketi iyzico, bölgesel lider olma vizyonuyla ödeme sistemleri dünyasının tanınmış isimlerinden Kilian Thalhammer’i ekibine kattı. Türkiye’de ulaştığı lider konum ve İran ile başlattığı bölgesel büyüme hamlesiyle dikkat çeken iyzico, daha önce Paypal, BKM Express ve Yandex gibi şirketlerden de önemli üst düzey isimleri ekibine dahil etmişti.

Ödeme sistemleri ve e-ticaret sektörlerinde global ölçekte 15 yıldan fazla deneyimi olan Kilian Thalhammer, RatePay (Otto Group)’deki CPO rolünün ardından, PAYMILL (Rocket Internet)’de genel müdür olarak uzun yıllar görev aldı. Lodgify, Loyaltyprime, Savedroid, Sweep, Easyscore ve SatoshiPay gibi şirketlerin danışmanlığını ve melek yatırımcılığını da sürdüren Thalhammer, iyzico’da Uluslararası Büyümeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Teknoloji etkinliği LEAP, 2021 yılında gerçekleşecek

Fintech alanında dünyadaki en önemli isimlerden birinin ekiplerine katılmış olması ile ilgili görüşlerini paylaşan iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu, “iyzico olarak ödeme sistemleri dünyası için yenilikler yaratmaya ve farklı yollar çizmeye çalışıyoruz. Türkiye’de ödeme alanında lider şirket konumuna gelmemiz ve bölgemizde İran ile başlattığımız hamle, başarımızı ve üstün performansımızı net biçimde ortaya koyuyor. Bugüne kadar aldığımız önemli yatırımların da gücüyle hedefimize tam yol ilerliyoruz. Bu başarının ardında elbette, birbirinden deneyimli iyzico çalışanları ve muhteşem bir ekip ruhu da var. Kilian’in de aramıza katılmasıyla, gelecek planlarımızı daha da somutlaştırmış oluyoruz. Ödeme sistemleri alanında sahip olduğu yetenekli çalışan ve tecrübeli liderlerle Türkiye’den çıkan bölgesel lider iyzico olacak.” dedi.