in

Firefox’ta kayıtlı şifreleri bulma [Nasıl Yapılır]

Firefox'ta kayıtlı şifreleri bulma nasıl yapılır

Bir internet sitesine farklı bir cihazdan giriş yapmayı denediğinizde, şifreyi hatırlamıyorsanız başınız bazen büyük dertte olabilir. Şifre sıfırlama süreci ile zaman kaybedebilirsiniz. Firefox’ta kayıtlı şifreleri bulma özelliği ile, bu dertten kurtulabilirsiniz. Mozilla Firefox’ta, parolaların saklanmasına izin verdiyseniz, kayıtlı şifreleri bulma özelliği ile şifrenizi Windows, Mac ya da Linux’ta görebilirsiniz. Nasıl yapılacağını adım adım anlattık.

Adım adım Firefox’ta kayıtlı şifreleri bulma

Kayıtlı şifrelerinizi bulmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Öncelikle Mozilla Firefox’u açın ve herhangi bir pencerenin sağ üst köşesindeki “hamburger” görünümlü butonu (ya da üç yatay çizgi) tıklayın. Açılan menüde, “Oturum açma bilgileri ve şifreler”i tıklayın.
  • Bu aşamada, “Girişler ve şifreler” sekmesini göreceksiniz. Kenar çubuğunda, saklanan Firefox’ta kayıtlı şifreler listesini göreceksiniz. Burada, şifreleri kaydettiğiniz internet siteleri yer alacak. Ayrıntılı şekilde görmek isterseniz, üzerine yıklayın.

  • Tıkladıktan sonra, pencerenin sağ kısmında o hesaplarla ilgili ayrıntıları göreceksiniz. Bu bilgiler içinde web sitesi adresleri, kullanıcı adı ve güvenlik amacıyla gizlenmiş şifre karşınıza çıkacak. Şifreyi görmek için, yanındaki “göz” simgesine tıklayın.

Bunun ardından Firefox’taki şifreler görünecektir.

Parolayı ezberlediğinizden emin olun ancak başkalarının erişebileceği yerlere şifrenizi not olarak yazmayın. Tarayıcılarda ya da cihazlarda şifrelerinizi takip etmekte zorlanıyorsanız, bunu düzenlemek için bir şifre yöneticisi kullanmak faydalı bir çözüm olacaktır.