in

Fotoğrafçılar için en iyi Instagram filtre uygulamaları

Fotoğrafçılar için en iyi Instagram filtre uygulamaları
Fotoğrafçılar için en iyi Instagram filtre uygulamaları

Fotoğrafçılar için oluşturduğumuz en iyi Instagram filtre uygulamaları listesinde yer alan uygulamaları kullanarak, çektiğiniz fotoğrafların olabilecek en güzel şekilde gözükmesini sağlayabilir ve ortaya oldukça profesyonel işler çıkarabilirsiniz. İşte bir fotoğrafçının mutlaka kullanması gereken Instagram filtre uygulamalarından bazıları.

Fotoğrafçılar için en iyi Instagram filtre uygulamaları

Instagram

Fotoğrafçılar için Instagram filtre uygulamaları denince akla ilk olarak bizzat Instagram’ın kendisi gelecektir. Zira bu muhteşem uygulamada sayılamayacak kadar çok sayıda filtre ve efekt bulunmaktadır. Instagram tarafından sunulan fotoğraf düzenleme araçları ve filtrelerle, uygulamadan çıkmadan ve herhangi bir üçüncü taraf uygulamaya ihtiyaç duymadan fotoğraflarınıza oldukça kaliteli görünümler kazandırabilirsiniz.

Instagram uygulamasındaki filtreleri kullanmak için sahip olmanız gereken tek şey bir Instagram hesabıdır. Artık telefonunuza başka herhangi bir uygulamayı indirmeye gerek duymadan, tamamen ücretsiz bir şekilde fotoğraflarınıza efekt ve filtreler ekleyip, Instagram üzerinden takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

VSCO

Fotoğrafçılar için en iyi Instagram filtre uygulamaları

Instagram filtre uygulamaları söz konusu olduğunda akla gelen bir diğer uygulama ise VSCO’dur. VSCO, sahip olduğu çok sayıda fotoğraf düzenleme aracı ve zengin filtreleri ile, tercih edilebilecek en iyi uygulamalardan bir tanesidir. Üstelik VSCO’da yer alan filtreler, diğer uygulamaların aksine daha gerçekçi görünür. Bu da fotoğraflarınızın daha profesyonel bir hal almasını sağlar.

VSCO’da işinizi kolaylaştıracak çok sayıda ön ayar vardır. Bu ön ayarları kullanarak, hiç uğraşmadan fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde düzenleyebilirsiniz. VSCO uygulamasının sunduğu bir diğer avantaj ise, eklediğiniz filtreler ile ilgili çeşitli parametreleri manuel olarak ayarlamanıza imkan tanımasıdır. Böylece dilediğiniz filtreyi dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Pop-up kameralı telefonlar hayatımıza giriyor

Fotoğrafçılar için Instagram filtre uygulamaları arasında ilk sıralarda yer alması gereken bu uygulamayı, Android ve iPhone telefonunuza ücretsiz bir şekilde indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Snapseed

Fotoğrafçılar için en iyi Instagram filtre uygulamaları

Google tarafından geliştirilen bir fotoğraf düzenleme uygulaması olan Snapseed, şüphesiz olarak piyasadaki en iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamalarından bir tanesidir. Bu uygulamada sayılamayacak kadar çok sayıda fotoğraf düzenleme aracı, efekt ve filtre bulunmaktadır. Snapseed ile cildinizin tonunu bile iyileştirebilir ve fotoğraflarınıza harika detaylar ekleyebilirsiniz.

Snapseed uygulamasına Instagram fotoğraflarınız için uygulayabileceğiniz çok fazla sayıda filtre bulunmaktadır. Tıpkı VSCO’da olduğu gibi, filtrelerle ilgili tüm parametrelere manuel olarak ulaşmak mümkündür. Yani doygunluktan, pozlamaya kadar fotoğraflarınız ile ilgili her türlü detayı Snapseed ile şekillendirebilirsiniz.

Snapseed uygulamasını Android veya iOS işletim sistemli telefonunuza ücretsiz olarak indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz fotoğrafları direkt olarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Lightroom

Fotoğrafçılar için en iyi Instagram filtre uygulamaları

Lightroom, Adobe tarafından geliştirilmiş oldukça profesyonel bir fotoğraf düzenleme aracıdır. Fotoğrafçılar için en iyi Instagram filtre uygulamaları arasında yer almayı hak eden bu muhteşem uygulama, çok sayıda filtreye ev sahipliği yapmaktadır.

Lightroom uygulaması, normal bir photoshop uygulamasında yer alan pek çok özelliğe sahiptir. Yani bu uygulama ile fotoğraflarınızı oldukça profesyonel bir biçimde düzenleyebilir ve oldukça hoş görüntüler ortaya çıkarabilirsiniz.

Üstelik Lightroom’un kullanıcılarına sunduğu özellikler bunlarla sınırlı değil. Çok sayıda ön ayar ile birlikte gelen Lightroom’da fotoğraflarınız için çevirimiçi olarak da farklı ön ayarlar satın alabilirsiniz. Şayet Android ve iOS işletim sistemli telefonunuz için harika bir filtre uygulaması arıyorsanız Lightroom, başvurabileceğiniz en ideal seçeneklerden bir tanesi olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Instagram Business hesabı nedir, işletme hesabı oluşturma adımları

Afterlight 2

Instagram filtre uygulamalarının çoğu, kullanıcılara yalnızca ön ayarlar ve bazı fotoğraf düzenleme araçları sunar. Peki çift pozlama ve renk kayması gibi her türlü efekti içeren bir uygulama arıyorsanız? O halde başvuracağınız uygulama Afterlight 2 uygulaması olacaktır.

Lightroom ve Snapseed gibi güçlü uygulamaların en büyük rakibi olarak gösterilen Afterlight 2 ile RAW dosyalarını bile düzenleyebilir fotoğraflarınıza oldukça mükemmel efektler ekleyebilirsiniz. Afterlight 2’nin sunduğu en harika özellik ise birden fazla filtreyi birleştirmenize izin vermesidir.

Yani Afterlight 2 ile beğendiğiniz iki filtreyi birleştirebilir ve koleksiyonunuzdaki fotoğraflara daha güzel görünümler kazandırabilirsiniz. Afterlight 2’nin sunduğu özellikler bunlarla sınırlı değil. Bu muhteşem uygulama ile portrelerinize ışık sızıntıları ekleyebilir, çift pozlama efektleri oluşturabilirsiniz.

Şayet iyi bir Instagram filtre uygulaması arıyorsanız, Afterlight 2’yi Android ve iPhone telefonunuza ücretsiz olarak indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Camera + 2

Camera + 2, fotoğrafçılar için en popüler Instagram filtre uygulamaları arasında yer almaktadır. Bu muhteşem uygulama ile diyafram açıklığı, deklanşör hızı gibi ayarları bile değiştirebilir ve oldukça mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Camera + 2’nin kullanıcılarına sunduğu çok sayıda ön ayar vardır. Camera + 2 uygulamasında tıpkı Afterlight 2’de olduğu gibi iki veya daha fazla sayıda filtreyi birleştirebilir ve kendi filtrelerinizi oluşturabilirsiniz.

Camera + 2 pek çok açıdan mükemmel bir araçtır. Uygulamada, fotoğraflarınızı düzenlerken kullanabileceğiniz çok sayıda fotoğraf düzenleme aracı mevcuttur. Şayet bir profesyonelseniz ve profesyonel fotoğraflar oluşturmak istiyorsanız Camera + 2 uygulamasını mutlaka kullanmanızı tavsiye ederiz. Camera + 2’yi Goolge Play Store veya Apple App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Facebook, komşular özelliği ile mini bir sosyal ağı test ediyor

Canva

Canva, bu listede yer alan diğer uygulamalar kadar çok sayıda fotoğraf düzenleme aracına sahip değildir. Fakat konu filtre olduğunda kesinlikle anılması gereken uygulamalardan bir tanesidir. Canva, fotoğraflarınız için kullanabileceğiniz çok dayıda filtreye ev sahipliği yapmaktadır.

Bu muhteşem uygulama, basit bir kullanıcı arayüzüne ve fotoğraf düzenleme için minümum sayıda kontrole sahiptir. Şayet başlangıç seviyesinde bir fotoğrafçıysanız veya karmaşık uygulama kontrollerinden sıkıldıysanız, Canva tam size göredir. Bu uygulama ile Instagram gönderileriniz için uygun fotoğraflar oluşturabilir ve çeşitli filtreleri kullanarak onlara çok daha kaliteli bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Canva, fotoğraflarınıza metin ve grafikler eklemenize izin verir. Yapmanız gerken tek şey menti tutmak ve dilediğiniz yere sürüklemektir. Bu uygulamayı iOS ve Android işletim sistemli telefonunuza indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Filmm

Fotoğrafçılar için en iyi Instagram filtre uygulamaları listemizde yer alan son uygulama ise Filmm uygulamasıdır. Bu muhteşem uygulama videolarınızı ve onlara çeşitli filtreler ekleyebilirsiniz. Örneğin dilediğiniz videoları bir araya getirerek nostaljik videolar oluşturabilirsiniz. Üstelik uygulama bunu olabilecek en çarpıcı şekilde yapacaktır.

Filmm uygulamasının tek kötü yanı ise fotoğraf düzenleme araçlarını içermemesidir. Şayet Instagram’da daha çok video paylaşıyor ve bu videolara filtreler eklemek istiyorsanız, Filmm uygulamasını deneyebilirsiniz. Filmm uygulamasının ücretsiz sürümü bulunmakla bilrikte, pek çok özellik ücretli olarak kullanılabilmektedir.

Fotoğrafçılar için en iyi Instagram filtre uygulamaları bunlar. Artık siz de bu uygulamalardan dilediğinizi seçebilir ve Instagram hesabınız için oldukça profesyonel fotoğraflar oluşturabilirsiniz.