in

Google Cloud veritabanı taşıma hizmeti sunacak

Google Cloud veritabanı taşıma hizmeti sunacak

Google Cloud veritabanı taşıma hizmeti (DMS) sunulacağı ve bu sayede, kurumsal müşterilerin veritabanlarını buluta taşımasının daha kolay olacağı duyuruldu.

Google, müşterilerin MySQL, PostgreSQL ve SQL Server veritabanlarını, şirket içi ortamlardan ya da diğer bulut sistemlerden Cloud SQL’e taşımasına olanak tanıyacak.

Veritabanı taşıma, birçok işletme için karmaşık bir süreç ancak Google, bu hizmeti ile süreci kolaylaştıracak.

Google Cloud veritabanı taşıma hizmeti nasıl olacak?

Google Cloud Veritabanları Genel Müdürü Andi Gutmans, açıklamasında “Veritabanı taşıma hizmeti ile, müşterilerimizin nereden başlarsa başlasın, veritabanlarını Cloud SQL’e geçirmek için kolay ve güvenli bir yol elde etmeleri adına, basitleştirilmiş ve uyumlu bir ürün deneyimi sunuyoruz” dedi.

DMS ile müşteriler, yerel çoğaltma yeteneklerinden faydalanabilecek. Buna ek olarak meta veri işlemlerinde kaynak ve hedef arasındaki uyumsuzluklardan kaçınılması mümkün olacak.

Cloud SQL, Google Cloud’da en hızlı gelişim gösteren hizmetlerden biri. Cloud AQL, dünya çapında en büyük kuruluşlar tarafından tercih ediliyor ve kritik iş süreçlerinde yer alıyor.

DMS ile, şirketler eski veritabanı bulut hizmetlerinden, geliştirme süreci için Google Kubernetes Engine ve analitik için BigQuery ile benzersiz entegrasyonlardan faydalanabilecekleri Cloud SQL’e geçiş yapacak.

Sunucusuz bir geçiş hizmeti olarak DMS benzersiz bir hizmet. Ek olarak DMS, geçişe özgü kaynakların sağlanması, yönetilmesi ve izlenmesi gibi manuel zorlukları ortadan kaldırır.

Google Cloud Ekosistem Başkanı Sanjay Singh, “Her sektördeki HCL müşterileri daha çevik, güvenli ve ölçeklenebilir olmak için buluta geçiyor ve iş yüklerini, işlerini kesintiye uğratmadan taşımak için uçtan uca bir denetim sunmak adına bir iş ortağı arıyor” dedi.

Sanjay, Google Cloud veritabanı taşıma hizmeti hizmeti için Google Cloud avantajlarından yararlanmalarına yardımcı olmak için hızlandırıcı bir süreç, ifadesini kullandı.