Teknoloji

Google I/O etkinliği koronavirüs yüzünden iptal edildi

Yazı:  | 

Google I/O etkinliği koronavirüs yüzünden iptal edildi. Koronavirüs endişeleri nedeniyle The Google I/O etkinliği de iptal edildi. Google, Salı günü yaptığı açıklamada etkinliği Shoreline Amfitiyatro’sunda yapmaktan vazgeçtiğini, bunun yerine etkinliği dijital platformlar ile sürdüreceklerini duyurdu.

Google, yaptığı açıklamada, “COVID-19 salgını nedeni ve CDC, WHO ve diğer sağlık örgütlerinin yaptığı açıklamalar doğrultusunda  Shoreline Amfitiyatrosu’nda gerçekleşecek olan Google I/O etkinliğini iptal etmeye karar verdik” dedi.

Google, I/O 2020 etkinliğine bilet alan katılımcılarının paralarının 13 Mart tarihinde iade edileceğini de belirtti.

Koronavirüs, bu sene gerçekleşmesi planlanan pek çok teknoloji etkinliğinin iptal olmasına neden oldu. GSMA iptal edilirken DEF CON China etkinliği ise askıya alındı. The RSA güvenlik etkinliği planlandığı şekilde gerçekleşse de, salgın yüzünden pek çok teknoloji şirketi etkinliğe katılmaktan vazgeçti.

Facebook, en önemli etkinliklerinden biri olan F8 etkinliğini iptal etti ve BountyCon etkinliğini ise erteledi. Tüm bunlarak ek olarak Google da Google Cloud Next etkinliğini dijital platformdan yayınlanacak bir etkinliğe çevirdi.  Daha pek çok teknoloji şirketi gelecek dönemdeki etkinliklerini iptal etti, bir kısmı ise bu etkinlikleri bilinmeyen bir süre boyunca ertelemeye karar verdi.