in

Google Meet, yeni güncelleme ile rakiplerini yakalayacak

Google Meet, yeni güncelleme ile rakiplerini yakalayacak
Google Meet, yeni güncelleme ile rakiplerini yakalayacak

Google’ın video konferans uygulaması Google Meet yeni güncelleme ile birlikte çok sayıda yeni özelliğe kavuşuyor. Zoom ve Microsoft Teams gibi oldukça zorlu rakiplere sahip olan servis, yeni özellikleri ile rakiplerini yakalamayı hedefliyor.

Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden biri olan Google tarafından geliştirilen video konferans servisi Google Meet’e yeni bir güncelleme geliyor. Google tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu güncelleme ile birlikte, Google Meet’e çok sayıda özellik eklenmiş olacak.

Google, katılımcıların toplantılara katılmasını kolaylaştırmak için, Google Meet uygulamasını Nest Hub Max’e de ekleyecek. Böylece kullanıcılar oldukça basit dokunuşlarla veya sesli komutlarla, bir toplantıya katılabilecekler. G Suit müşterileri beta olarak yayınlanan yeni sürüme geçmek için bu linkten başvuru yapabilecekler. 

Google Meet kullanıcı sayısını artırıyor

Google’ın video konferans servisi Google Meet, diğer pek çok video konferans uygulaması gibi COVID-19 salgını sırasında büyük bir kullanıcı kitlesine ulaştı. Hala Zoom ve Microsoft Teams gibi rakiplerinin gerisinde kalan servis, yeni özellikleri ile daha büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı hedefliyor.

Google Meet şu an, aynı anda 250 katılımcıya ve 100 bin canlı izleyiciye izin veriyor. Bundan bir süre önce Google Meet üzerinden gerçekleştirilen konferans görüşmelerine katılabileceklerin sayısı 16 ile sınırlıydı. Google, önümüzdeki günlerde bu sayıyı 49’a çekmeyi planlıyor.

Google Meet tüm kullanıcılara açık bir şekilde sunuluyor. Hizmeti kullanabilmek için yalnızca bir mail ile kayıt yapmak gerekiyor. Son günlerde çok sayıda yeni özelliğe kavuşan uygulamaya özel arka plan desteği, soru cevap özelliği, ek moderatör kontrolleri ve yoklama gibi çok sayıda özellik de geliyor.

Ses komutları ile toplantılara katılmak mümkün olacak

Google, Google Meet kullanımını kolaylaştırmak için ses kontrol özelliği de getirecek. Bu sayede kullanıcılar ellerini kullanmadan, herhangi bir tuşa basmadan, ses komutları ile herhangi bir toplantıya katılabilecekler. Aynı şekilde ses komutlarıyla bir toplantıdan ayrılabilecekler.

Google Meet, koronavirüs salgını ile birlikte evden çalışmak zorunda kalan kullanıcıları çekmek için her türlü çabayı sarf ediyor. Eklenen bu özellikler, onu zorlu rakiplerine karşı oldukça cazip bir hale getiriyor. Son haftalarda oldukça büyük bir kullanım oranına ulaşan servisin, Zoom ve Microsoft Teams gibi rakiplerinin önüne geçip geçemeyeceği merak ediliyor.

İlginizi çekebilir:  Google Play Store abonelik politikaları değişiyor