in

Hepsiburada ve Denizbank online alışveriş kredisini tanıttı

Hepsiburada Denizbank online alisveris kredisi

Hepsiburada online alışveriş kredisi nedir? Denizbank ve Hepsiburada işbirliği ile tanıtılan anında kredi özelliği, 750 TL – 15.000 TL arasında 60 aya kadar vadeli kredi alma imkânı sağlayacak. Online alışveriş esnasında başvurulan kredi ile tüketicilere kolaylık sağlanırken, telefon ve tablet yasal sınırda vade sağlayacak, dışındaki ürünler ise 60 aya kadar vade ile kredilendirilebilecek.

Hepsiburada online alışveriş kredisi nedir?

Bugün düzenlenen basın toplantısında konuşan Denizbank CEO’su Hakan Ateş ve Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ, Hepsiburada online alışveriş kredisi adlı yeniliği tanıttılar. Hepsiburada üzerinden alışveriş yaparken artık “Alışveriş Kredisi Seçeneği” ibaresine tıklayanlar 750 TL – 15.000 TL alışveriş kredisi kullanabilecek. Telefon satışlarında yasal üst sınır olan 12 ay, tablet satışlarında ise 6 aya kadar vade yapılan kredi, diğer tüm kategoriler için 60 aya kadar vade ile verilecek.

Hepsiburada online alışveriş kredisine nasıl başvurulur?

TCKN (Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası) ile başvurulabilen Hepsiburada online alışveriş kredisi hakkında konuşan Denizbank CEO’su Hakan Ateş, sistemlerin gelişmesi ile milisaniyeler içerisinde risk değerlendirmesinden geçerek kişiye verilebilecek kredi miktarı belli oluyor. Denizbank müşterisi olanlar anında krediye erişebilirken, Denizbank müşterisi olmayanlar kurye ile kendilerine gönderilecek kredi sözleşmesini imzaladıktan sonra krediyi alabiliyorlar. Kurye için ücreti de Denizbank üstleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Şimdi de bilgisayar virüsü: Her şeyi silen COVID-19 yayılıyor

Hepsiburada - Denizbank online alışveriş kredisi

Hepsiburada online alışveriş kredisinin şartları, ücretleri nedir?

Hepsiburada online alışveriş kredisini almak için standart kredi değerlendirmesinden geçiliyor. Denizbank’ın risk değerlendirmesi sonra çıkacak kredi miktarı ya da kredinin onaylanıp onaylanmadığı kişiye bildiriliyor. Daha sonra Denizbank müşterisi olmayanların kurye ile kendilerine iletilecek sözleşmeyi imzalaması sonrasında kredi kullanılabiliyor.

Kredi tahsis ve sigorta ücreti bulunmayan sigorta için Hepsiburada üzerinden baktığımız ilk üründe kredi vadelerine göre ödenecek miktarlar da aşağıda görülebilir.

Hepsiburada online alışveriş kredisi vadeye göre ödeme miktarı Hepsiburada online alışveriş kredisi vadeye göre ödeme miktarı

Ayrıca, online alışveriş kredisi kapsamında DenizBank’tan ilk kez kredi kartı çıkararak alışverişlerini gerçekleştiren tüketicilere de ilk iki alışverişte de Hepsiburada üzerinde geçerli 50 TL indirim hediye ediliyor

Toplantıda konuşan DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, “DenizBank olarak bankacılıktaki birikimimizi, insan ile teknoloji arasında köprü kurmak için kullanıyoruz. Kendimize “Yarının müşterisi ne ister” diye soruyor, teknolojinin artan imkanlarını günlük yaşamın parçası haline getirerek müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Giderek artan ivmesiyle ülkemizde önemli bir potansiyeli barındıran e-ticaret alanında bugün önemli bir adım atıyor, tüm Türkiye sathında ve bölgesinde lider e-ticaret platformu Hepsiburada ile alışveriş deneyimini daha rahat hale getiriyoruz. Artık Hepsiburada’dan yapılacak alışverişlerde DenizBank hesabı olsun olmasın herkes, şubeye gitmeden, ek masraf ödemeden, ihtiyacın oluştuğu anda kredi imkânından faydalanabilecek. Bir kez daha insanlarımızı zahmetten kurtaracak, sektöre güç kazandıracak bir yeniliğin altına imzamızı atmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tor’a erişim engellendi

Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ ise “Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine göre platformumuzu sürekli yenilemeyi, sunduğumuz ürün ve hizmetleri genişletmeyi sürdürüyoruz. Hepsiburada olarak yaptığımız yatırım ve yeni atılımlarla Türkiye’de online alışverişin öncüsü olmaya devam ediyoruz. Hayata geçirdiğimiz her iş birliğiyle amacımız; müşterilerimize aradıkları her şeyi evlerinin konforunda, kolaylıkla bulabilecekleri, uçtan uca mükemmel bir online satın alma deneyimi sunmayı sürdürmek. Aynı zamanda müşterilerimizi ihtiyaçlarını ertelemeden istedikleri ürünlerle hızlı bir şekilde buluşturmak bizim için çok önemli. Bu bakış açısıyla da bir yandan ürün çeşitliliği sunarken öte yandan da bu çeşitliliği müşterilerimize en uygun finansal çözümlerle sunmak için çalışıyoruz. DenizBank ile başlattığımız Online Alışveriş Kredisi çözümüyle, müşterilerimizin günlük münferit ihtiyaçlarının yanı sıra; ev kurma, doğum, okul alışverişi ve özel günler gibi finansal açıdan desteğe ihtiyaç duydukları dönemlerde de onların yanında oluyoruz. Müşterilerimiz beklemeden ve ertelemeden, ihtiyaçlarına birkaç dakika içinde, uygun kredi oranlarıyla sahip olma imkânına sahipler. Finans sektöründe birçok ilke imza atan Denizbank gibi güçlü bir iş ortağı ile attığımız bu adımın hem Türk tüketicisi hem de ülke ekonomimiz için faydalı olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Intel, Türkiye ofisini kapatıyor mu?

Hepsiburada, kendi ödeme sistemi olan HepsiPay‘i de kullanıyor. Taraflar, ödeme sistemleri konusunda ortak bir çalışma olup olmayacağı sorusunu ise yanıtsız bıraktılar.