Siber güvenliğin öneminin artması, aslında konunun ne kadar derinlikli olduğunu görmek ve kalıcı bir güvendelik hissine erişebilmek için eşsiz bir fırsat sağlıyor. Yatırımı sadece yazılım ve donanımlara yapanlar, siber güvenlik konusunu gündemlerinden çıkarırken, sistemlerinde aylar boyu kimsenin farkında olmadan gezen saldırganların olduğu korku hikayelerinin sayısının artmasına hizmet ediyor. Yapay zekanın da devreye girmesiyle tehditlerin sayısı artarken, saldırı unsurlarının korunma unsurlarından daha hızlı gelişiyor olması, bir kez daha sıfır güven, tasarım olarak güvenlik ve farkındalık artırmaya yönelik yeni bakış açılarının geçerliliğinin altını çiziyor.
DORInsight ile yaptığımız özel araştırmada Türkiye’deki çalışanların yaşadıklarına odaklanarak, siber güvenliğe bakışı göz önüne seriyoruz. Şirketlerin bu işe ne kadar yatırım yaptığını, konuya ne kadar önem verdiklerini ve gündemlerine siber güvenliği alıp almadıklarını birebir çalışanların görüşlerine bakarak değerlendirebilirsiniz. Ayrıca siber güvenliğin itibarla ilişkisi ve kullanıcı deneyimi açısından önemini konunun uzmanları sizin için anlatıyor.
Keyifli okumalar…
Bu yazı Digital Report Dergisi 11. sayısında yayınlanmıştır.