Teknoloji

Samsung Galaxy S20 Ultra tamir konusunda sıkıntı çıkartabilir

Yazı:  | 

Samsung’un yeni modeli için iFixit raporu geldi

Samsung Galaxy S20 Ultra, telefonu tamir etmenin ne kadar zor olduğunu test etme amacı ile yapılan iFixit testinden iyi puan alamadı.

Cihaz, onarım şirketi iFixit’in yeni çıkan tüm akıllı telefonlar için yaptığı testten, 10 üzerinden 3 puan aldı.

Rapor, telefonun iç kısmının nasıl göründüğüne dair de bazı ip uçları verdi ancak cihazın içine girmek, sanıldığından da zor bir süreç olarak görülüyor.

Samsung Galaxy S20 Ultra üzerindeki cam yüzey sebebiyle tamir güç

iFixit, cam arka kapağın yapıştırılmasının zor olduğunu ve bunun, telefonun hemen hemen tüm fonksiyonlarının onarımında yapılması gereken bir şey olduğunu belirtti. Diğer bir yapışma noktası ise, Galaxy S20 Ultra içindeki yapıştırılmış pil. Bu, Samsung’un daha önceki modellerinde de yaptığı bir şey. Ancak iFixit, son çıkan modeldeki bu yapışmış hücreyi çıkarmanın, geçmiş modellere nazaran daha zor olduğunu söyledi.

Ekran kırılması durumunda değiştirilmesi zor

iFixit, incelemesinde ayrıca Samsung Galaxy S20 Ultra’nın ekran kırılması durumunda, bunun onarımının zor olduğu ifade etti. Rapora, ekran onarımları için tam bir sökme işlemi ya da telefonun yarısının değiştirilmesi gerekiyor ifadesine yer verildi.

Galaxy S20 Ultra sahipleri için, inceleme sonucunda verilen iyi haber ise, kullanılan tüm vidaların Phillips marka ve aynı modelde olması. Bu da, cihazınızı onarmak istediğinizde hangi vidanın nereye gittiği konusunda kafanızın karışmayacağını gösteriyor.

Raporda dikkat çeken diğer bir detay ise, 3,5 mm kulaklık jakının bulunmamasından ötürü, cihazın altındaki USB-C bağlantı noktasında daha fazla aşınma ve yıpranma olması riski. Verilen bilgiler, Galaxy S20 Ultra almayı düşünenlerin işine yarayacak türden.

Samsung Galaxy S20 Ultra’nın, bu testte S10 ile aynı puanı aldığını da belirtmemiz gerekiyor.

Test sonuçları, telefonunuz düştüğünde ya da hafif bir hasar aldığında onarılmayacağı anlamına gelmiyor ancak normalden daha zor anlamına geliyor. S20 Ultra modelinizde yaşadığınız aksaklıkları, yetkili Samsung tamir servislerine götürmeniz, sizin için en iyi seçenek olacaktır.z