in

Instagram hikayemi birisinden nasıl gizlerim?

Instagram hikayemi birisinden nasıl gizlerim

Instagram hikayemi birisinden nasıl gizlerim sorusunun yanıtı oldukça basit birkaç adımdan oluşuyor. Instagram’ın oldukça popüler bir özelliği olan Hikayeler, fikrin esas kaynağı olan Snapchat’ten dahi daha fazla günlük kullanıcıya sahip. Instagram’ın etkileşim odaklı yapısı, bazen rahatsız edici de olabiliyor. Kapalı bir Instagram hesabınız yoksa, herkes sizi takip edebilir ve gönderilerinizle, hikayelerinizi görebilir.

Çılgın partilerde ya da özel ortamlarda, anneniz ya da babanızın da takipte olmasını istemiyorsanız, Instagram hikayesini birisinden nasıl gizlerim diye düşünüyor olmalısınız. İşte adım adım hikaye gizleme.

Adım adım Instagram hikayemi birisinden nasıl gizlerim?

  • Instagram’ı açın ve profil sayfanıza gidin. Sağ üstteki “Ayarlar” simgesine dokunun.
  • Ardından, “Hikaye ayarları”na ve “Hikayeyi gizle” seçeneklerine gidin.
  • Mevcut takipçilerinizin bir listesini göreceksiniz. Hikayenizi gizlemek istediğiniz takipçinizi bulun ve yanındaki onay kutusuna dokunun.
  • Bitti’ye tıklayın.

İşte bu kadar. Instagram hikayesini birisinden nasıl gizlerim diyorsanız, bu adımları takip ederek birkaç dakika içinde bunu yapabilirsiniz.

Yakın arkadaşlar özelliğini kullanın

Bir ya da birkaç kişiyi, hikayelerinizden engellemek istiyorsanız Instagram hikayelerinize, onların erişimini kaldırabilirsiniz. Ancak liste kabarıksa, belki de yakın arkadaşlar özelliğini kullanmalısınız. Instagram yakın arkadaşlar özelliği, sadece belli kişilere hikayelerinize erişim veren bir özelliktir.

500 takipçiniz olduğunuzu varsayarsak, listenizdeki 40 yakın arkadaşınızı listeye alarak, belli hikayeleri sadece bu kişilere açabilirsiniz.