in

Instagram şifresi değiştirmek [Nasıl Yapılır]

Instagram şifresi değiştirmek nasıl yapılır

Instagram şifresi değiştirmek, bir gün sizin de ihtiyaç duyabileceğiniz bir işlem. Peki nasıl yapılır?

Instagram hesapları, bilgisayar korsanları için popüler hedefler arasında. Kimlik avı gibi bazı yöntemlerle, Instagram hesapları çalmaya çalışan korsanların başarı oranı, zayıf bir şifreniz varsa daha yüksek. Instagram hesabınızı daha güvenli hale getirmek için, Instagram şifresi nasıl değiştirilir bakalım.

Adım adım Instagram şifresi değiştirmek

Instagram şifresi değiştirme işlemi için, uygulamayı açın ve profil sayfanıza gidin. Sağ üst köşede ayarlar simgesine dokunun ve ardından “Şifre değiştir”i seçin.

  • Mevcut parolanızı ve yeni parolanızı iki kere girin.
  • “Bitti”yi tıklayın ve yeni şifreniz ayarlanacaktır.

Akıllı telefonunuza erişiminiz yoksa, Instagram şifresi değiştirmek için web sitesini de kullanabilirsiniz. Instagram şifre değiştirme adresine giderek, hesabınıza yeni bir şifre tanımlayabilirsiniz. Eski parolanızı ve yeni parolanızı iki kere girerek, “Şifre değiştir”i tıklayın. Parolanız güncellenecektir.

Güçlü bir şifre, sadece Instagram için değil diğer sosyal medya hesaplarınızı güvende tutmanın önemli bir yolu. Risklere karşı güvenlik düzeyini artırmak isterseniz, iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini de etkinleştirmelisiniz. Instagram şifresi değiştirme işlemi işte bu kadar kolay.