in

iPhone 12 kutusundan kulaklık ve şarj cihazı çıkmayabilir

iPhone 12 kulaklık ve şarj cihazı olmadan geliyor
iPhone 12 kulaklık ve şarj cihazı olmadan geliyor

Bu yılın en çok beklenen akıllı telefon modeli iPhone 12 hakkındaki son iddialara göre, telefonun kutusundan kulaklık ve şarj cihazı çıkmayabilir. 

Dünyanın en çok satan akıllı telefon markalarından biri olan iPhone’un yeni modeli, teknoloji severler tarafından merakla beklenmeye devam ediyor. iPhone 12 olarak isimlendirilmesi beklenen yeni modelin geçtiğimiz günlerde Apple tarafından gerçekleştirilen Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC 2020) duyurulabilmesi bekleniyordu. Fakat Apple, söz konusu etkinlikte yeni iPhone 12 ile herhangi bir açıklama yapmadı.

Bununla birlikte yeni modelle ilgili söylenti ve iddialara yenileri eklenmeye başladı. Farklı kaynaklar, iPhone 12’nin kullanıcı karşısına kötü iki sürprizle çıkabileceğini açıkladı. Apple’ın yeni modeli ile ilgili ortaya atılan iddialar, yeni modelin kutusundan kulaklık ve şarj cihazının çıkmayacağını gösteriyor.

Kulaklık ve şarj cihazı olmadan nasıl olacak?

Bu yılın en çok beklenen telefon modelerinden biri olmayı başaran iPhone 12 ile ilgili ilk iddia, Apple ile ilgili sızdırdığı bilgilerle adını duyuran Ming-Chi Kuo’dan geldi. Kuo, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada, yeni iPhone 12 modelinin EarPods şeklinde isimlendirilen kulaklıkla birlikte gelmeyeceğini iddia etti.

Henüz bu iddianın yankıları devam ederken, iPhone hayranlarını üzecek başka bir iddia daha ortaya atıldı. İngiliz bankası Barclays analistleri, yaptıkları açıklamada yeni iPhone 12’nin kutu aksesuarları olmadan piyasaya sürüleceğini öngördüklerini açıkladı.

Buna göre iPhone 12 kulaklık ve şarj cihazı olmadan gelecek. Kutu içeriğinde, bu iki önemli aksesuar da yer almayacak. iPhone 12 kullanıcıları bu iki aksesuarı da ayrıca para ödeyerek almak zorunda kalacaklar. Yani yeni iPhone 12’ler, geçmiş modellere göre biraz daha maliyetli olacak.

iPhone 12, 20 Wattlık şeffaf bir şarj cihazıyla gelebilir

Yeni iPhone modeli ile ilgili ortaya atılan iddialar bunlarla sınırlı kalmıyor. Buna göre iPhone 12, seleflerinin aksine daha hızlı bir şarj cihazı ile geliyor. Twitter’daki bir kullanıcı tarafından paylaşılan bilgiler, iPhone 12’yi şarj etmek için kullanılacak olan güç adaptörünün 20 Watt gücüne sahip olduğunu gösteriyor.

iPhone 12 şarj cihazı ile ilgili gelebilecek bir diğer önemli yenilik ise, yeni şarj cihazının tamamen şeffaf bir yapıda olması. Aynı Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan görseller, yeni güç adaptörünün içi görülebilir bir yapıda olduğunu gösteriyor.

Söz konusu iddialar ile Apple tarafından yapılmış herhangi bir açıklama bulunmuyor. Bu yıl içerisinde çıkması beklenen yeni iPhone 12’nin daha başka hangi yeniliklerle geleceği merak ediliyor.

İlginizi çekebilir:  Casper VIA F1 ile içindeki fotoğrafçıyı özgür bırak