in

iPhone’da Siri ile sesli mesaj gönderme [Nasıl Yapılır]

iPhone’da Siri ile sesli mesaj gönderme

iPhone’da Siri ile sesli mesaj gönderme, pratik ve hızlı bir şekilde mesaj göndermek için en ideal seçeneklerden biri. Siri, iMessage uygulaması ile oldukça iyi çalışıyor. Siri’den bir mesaj göndermesini isteyebilirsiniz. Siri, ilettiğiniz mesajı metne döndürebilir. Peki metne döndürme esnasında bir hata olursa? Böyle bir olasılığa meydan vermemek istiyorsanız, doğrudan sesli mesaj gönderebilirsiniz.

iOS 14 güncellemesi itibariyle, Siri sesinizi kaydedebilir ve sesli mesaj gönderebilir. Doğrudan mesajlar uygulamasında sesli mesaj gönderebilirken, Siri’yi kullanmanın güzel yanı, AirPods ya da farklı kulaklıklarınız olduğunu varsayarsak, iPhone’a dokunmadan sesli mesaj gönderme özelliği sunması.

Adım adım iPhone’da Siri ile sesli mesaj gönderme

Başlamak için Siri’yi açın. Bu işlemi, iPhone ya da AirPods’unuzda “Hey Siri” diyerek yapabilirsiniz. Alternatif olarak, iPhone’un yan düğmesine basılı tutabilirsiniz.

  • Ardından, “(Kişi adı) adlı kişiye sesli mesaj gönder” demelisiniz.
  • Siri, bir “Tamam, kaydediliyor” mesajı gönderecektir. Bunun ardından Siri’nin küresi hareket etmeye başladığında, kayıt başlar..

  • Bir ya da birkaç saniye içinde konuşmaya başlayın, hemen konuştuğunuzda, ilk iki saniye kesilebilmektedir.
  • Mesajınız bittiğinde konuşmayı bırakmanız yeterli, Siri bunu anlayacak ve kaydı durduracaktır.
  • Ardından, ekranın üst kısmında sesli mesajınızla birlikte bir Siri kartı göreceksiniz. Memnun olduğundan emin olmak için, sesli mesajın içeriğini görmek adına “oynat” butonuna hafifçe dokunabilirsiniz. Mesajı göndermek için “Gönder” butonuna dokunun. iPhone ya da AirPods’ta, Siri’ye “Gönder” de diyebilirsiniz.

Mesajınız gönderildikten sonra Siri, ekranın üst kısmında kişi adı ile birlikte başka bir kart gösterecektir. Ancak şimdi, iPhone ekranının altından kaydırma yaparak ya da ana sayfa düğmesine basarak Siri görünümünden çıkın.

Siri ile gönderilen sesli mesaj nasıl bulunur?

Sesli mesaj, iPhone’un Mesajlar uygulamasında mevcut olacaktır. Mesajı bulmak için Mesajlar uygulamasını başlatmanız ve ilgili görüşmeyi açmanız yeterlidir. Sesli mesajlar mavi ile vurgulanmıştır. Oynat düğmesini bastığınızda sesli mesaj oynatılır. Hiçbir şey duymuyorsanız, ses düzeyi yeterince yüksek değildir.

iPhone’da Siri ile sesli mesaj gönderme işlemi işte bu kadar kolay. Öte yandan sesli mesajlar konusuna değinmişken, sesli mesajların iki dakika içnide kaybolacağını da bilmelisiniz. iPhone’da sesli mesajların silinmemesi için özel bir ayar yapmanız gerekiyor.