in

İş Bankası sanal POS hizmetini ihraç ediyor

Türkiye İş Bankası,  sanal POS’ları aracılığı ile üye işyerlerine yurtdışına yaptıkları satışlarda taksitle satış imkanı getirdi. Hâlihazırda elektronik ticaretle uğraşan ve İş Bankası sanal POS hizmetini alan işyerleri; Visa, Mastercard, AMEX, JCB, Unionpay, Discover ve Diners Club logolu uluslararası kartlı ödeme sistemleri; Rus menşeili MIR’in yanı sıra; 50’den fazla ülkede geçerli olan 40’a yakın alternatif ödeme yöntemi ile yurtdışından tahsilat yapabilme imkânına sahip durumdalar.

Elektronik kanallar üzerinden sunduğu ödeme çözümlerini sürekli olarak çeşitlendiren İş Bankası, Yandex ve Klarna ile iş birliği yaptı. Böylece, sanal POS’larına yurtdışı taksitle satış özelliğini de ekledi. Yandex’in işlem esnasında kullanıcıya taksit yapabilme olanağını sunan Yandex Installment özelliği ve Avrupa ile ABD’de hızla büyüyen online servis sağlayıcısı Klarna’nın; hesaptan transfer imkanı sağlayan “Bank Transfer”, ödeme erteleme imkanı sağlayan “Pay Later” ve ödemeleri taksitlendirilme imkanı sağlayan “Slice It” fonksiyonları entegre edilmiş oldu. Böylece İş Bankası Türkiye’de, üye işyerlerine yurtdışından yapacakları tahsilatlarda müşterilerine taksitli ödeme imkanı sağlayan ilk finansal kuruluş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Workup 5. dönem mezunlarını verdi

Bugün İş Bankası sanal POS üye işyerleri, dünyada geçerli tüm uluslararası kartları ve bunun yanı sıra 50’nin üzerinde ülkede geçerli

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, şöyle dedi: “İş Bankası olarak ticarete bakışımızda sınır ötesi ödemeler ayrı bir önem ifade ediyor bizim için. Her geçen gün elektronik kanallar üzerinden sunduğumuz ödeme çözümlerini zenginleştiriyoruz. Bugün İş Bankası sanal POS üye işyerleri, dünyada geçerli tüm uluslararası kartları ve bunun yanı sıra 50’nin üzerinde ülkede geçerli. Özellikle Avrupa, Rusya ve Çin’de çok yaygın olarak kullanılan 40’a yakın alternatif ödeme yöntemini kabul edebiliyor.

En son yaptığımız işbirliği ile kullanıldığı ülkelerde yaygın bir müşteri kitlesine sahip olan ve son yıllarda hızla gelişen online ödeme sağlayıcıları Yandex ve Klarna’nın taksitli ve ödeme ertelemeli yöntemlerini İş Bankası sanal POS altyapısına entegre ettik. Bu sayede, ulaşım, turizm ve perakende gibi birçok alanda hizmet veren üye işyerlerimizin Rusya, Avrupa ve ABD’deki tüketicilere taksitli ödeme hizmeti sunabilmelerine olanak sağlarken, e-ticaret tarafında işyerlerimizin global pazarlara açılmasını kolaylaştıracak,  yurtdışı pazarlardaki işlem hacimlerini artıracak, hızlı ve güvenli hizmet vermelerini sağlayacak bir çözüm getiriyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İş Bankası'nın kişisel asistanı WhatsApp'ta

Tüm fintech haberleri