in

Microsoft Teams’e tüketici odaklı yeni özellikler eklendi

Microsoft Teams tüketici odaklı yeni özellikler ile geldi
Microsoft Teams tüketici odaklı yeni özellikler ile geldi

Microsoft, Teams uygulamasının masaüstü, web ve mobil sürümlerine, tüketici odaklı yeni özellikler ekledi. Bugün itibari ile kullanıma sunulan özellikler, Microsoft Teams’in çok daha kullanışlı bir hale gelmesini sağlayacağa benziyor.

Korona virüs salgını ile birlikte çok daha büyük bir kullanıcı kitlesine kavuşan Microsoft Teams’e yeni özellikler geliyor. Sektördeki konumunu güçlendirmek ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak isteyen Microsoft, Teams’in web, masaüstü, iOS ve Android sürümlerine çok sayıda tüketici odaklı özellik eklediğini belirtiyor.

Dün itibari ile kullanıma sunulan özellikler arasında, kullanıcıların işin kolaylaştıracak pek çok özellik bulunuyor. İşte Microsoft Teams uygulamasına gelen tüketici odaklı yeni özellikler.

Microsoft Teams tüketici odaklı yeni özellikler

  • 250 kişiye kadar grup sohbeti veya kişisel sohbet oluşturun.
  • Bir telefondaki mevcut sohbetleri bir bilgisayara sorunsuz bir şekilde senkronize edin ve tercih ettiğiniz cihazda görüşmelere devam edin.
  • Arkadaşlarınızla ve ailenizle görüntülü veya sesli olarak tüm gün boyunca ücretsiz konuşun.
  • Görüntülü toplantı davetlerini herkesle paylaşın.
  • Katılımcıları, Galeri görünümünde veya Birlikte modunda tek ekranda 49 kişiye kadar görüntüleyin.
  • Kişisel veya grup sohbetlerinizde bilgisayarınızdaki fotoğrafları ve videoları yükleyin ve paylaşın.

Microsoft Teams tarafından sunulan bu özellikleri kullanmak isteyenler, masaüstü cihazlarına Teams uygulamasını indirebilir ve Microsoft hesabı ile oturum açabilir. Kullanıcılar aynı zamanda Wordk Teams hesaplarına kişisel bir hesap ekleme seçeneğine sahiptir.

Teams’in yeni özellikleri bir tarayıcı üzerinden de kullanılabilir. Bunun için Microsoft Teams’in web sitesini ziyaret etmek ve oturum açmak yeterlidir.

Microsoft, ayrıca Teams uygulamasının mobil sürümlerine de daha çok daha tüketici odaklı özellik eklediğini duyurdu. Buna göre iOS ve Android kullanıcıları, telefonlarında yüklü bulunan Microsoft Team uygulamasını kullanarak, kişi ve grup sohbetleri oluşturabilecekler. Önümüzdeki haftalardan itibaren tüm mobil kullanıcılara sunulacak özellikler arasında şunlar yer alacak;

  • Sohbetlerinizden cihazınızın takvimine grup etkinlikleri ekleyin.
  • Etkinlik akışınızda görev ve konum güncellemelerini alın.
  • Kişisel Kasanıza bir fotoğraf ekleyin.

Microsoft, bu hamlesi ile Teams uygulamasının sahip olduğu özellikleri genişletiyor. Bu sayede, koronavirüs salgını ile birlikte yakaladığı çıkışı devam ettirmeyi ve daha fazla sayıda kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.