in

Netflix, TikTok benzeri bir özellik sunuyor: Fast Laughs

Netflix TikTok benzeri bir özellik sunuyor: Fast Laughs

Netflix TikTok içeriklerini andıran Fast Laughs adlı bir özelliği test etmeye başladı.

2018 yılında Önizlemeler adlı özelliğini, Snapchat ve Instagram gibi platformlardan “ödünç” alan Netflix, şimdi de popüler sosyal ağ TikTok ile özdeşleşmiş tam dikey ekran video akışını sunuyor. Fast Laughs isimli özellik, Netflix’in komedi içeriklerinden bir klip akışı sunuyor.

Netflix, TikTok’u andıran Fast Laughs özelliği ile kullanıcılara yeni içerikler önerecek

Netflix, Fast Laughs ismini taşıyan özellikte, komedi içeriklerinden kesitler sunarak kullanıcılara yeni içerikler önerecek.

Dikey olarak konumlandırılması, tam ekran videolar sunması ve butonların sağ tarafta yerleşmesi açısından Fast Laughs ilk bakışta TikTok’a benziyor.

Özellik, insanların videoları beğenmesi ya da yorumlaması, videolar ile zaman geçirmesi yerine yeni içerikler keşfetmesi adına bir yardımcı rolü üstleniyor. Daha önce Netflix, Önizlemeler adlı hikaye tabanlı içeriklerde de bunu amaçlamıştı.

En fazla 45 saniye olacak

Netflix Fast Laughs özelliği, 15 saniye ile 45 saniye arasında değişen klipler içerecek. Kevin Hart stand-up gösterisinden How i met your mother’dan komik bir parça gibi, klipler eğlenceli bir içeriğe sahip olacak.

Kullanıcılar, “Listem” özelliğine klip eklemenin yanı sıra gülen bir emoji ile kliplere tepki verebilir, klibi sosyal medyada arkadaşları ile paylaşabilir ya da diğer içerikleri görmek için “Daha fazla” butonuna dokunabilir.

İngiltere ve ABD’de test edilen Fast Laughs, kısıtlı bir kullanıcı grubuna sunuldu. Gelen geri bildirimlerden sonra Fast Laughs özelliğinin tüm dünya çapında sunulması bekleniyor.