Nike’tan dijital moda adımı: Metaverse için sanal ayakkabı ve kıyafetler

Nike, sanal ürünler ile özel NFT'lerle metaverse trendine katılabilir

Nike'tan dijital moda adımı: Metaverse için sanal ayakkabı ve kıyafetler

Nike, sanal ayakkabılar ve giysiler için bir dizi ticari marka başvurusu yaptıktan sonra, dijital moda öğelerinden oluşan bir koleksiyon sunmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

Nike’ın sanal ürünleri metaverse’de kullanılabilir

Geçen hafta Nike, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine telif hakkıyla korunan logolarından birkaçını ortaya çıkaran bir ticari marka başvurusunda bulundu; indirilebilir sanal ürünler, yani ayakkabı, giysi, şapka, gözlük, çanta, spor çanta içeren bilgisayar programları, çevrimiçi ve çevrimiçi sanal dünyalarda kullanım için sırt çantaları, spor malzemeleri, sanat, oyuncaklar ve aksesuarlar.”

Nike’tan dijital moda adımı: Metaverse için sanal ayakkabı ve kıyafetler

Uygulama aynı zamanda Just Do It sloganını ve markanın yaygın olarak tanınan logosunu da içeriyor.

Sanal ürünler NFT olarak satılabilir

Müşteriler, Nike’ın sanal öğelerini metaverse’de kullanabilecekler. Firma aynı şekilde birkaç sanal tasarım iş ilanı da yayınladı.

“Nike Ayakkabı malzemelerinin geleceğini inşa etmek için deneyimlerini, problem çözme yeteneklerini ve yaratıcılığını birleştirmek” için sanal bir malzeme tasarımcısı arıyor ve “Bu rol, bir ekip olan Dijital Ürün Oluşturma grubunda yer alıyor. Nike’da dijital ve sanal devrimi ateşlemeye odaklanıyor”
Nike

Sanal giysiler NFT olarak satılabilir. NFT’ler veya değiştirilemez tokenler, dijital varlıkların sahipliğini ve gerçekliğini doğrulayan dijital sertifikalardır.

Exit mobile version