in

Nikon D6: Tarihin en güçlü otomatik odaklama sistemi

Nikon D6 modelinde öne çıkan özellikleri tanıttı. Kameranın Nisan ayında çıkması bekleniyor.

nikon d6 modelini tanitti

Nikon, yüksek performans ve dayanıklılık isteyen profesyoneller için geliştirdiği full-frame DSLR kamerası D6 tanıtımını gerçekleştirdi. Techbriefly’nin aktardığı haberde Nikon D6 modelinde, “Nikon tarihindeki en güçlü otomatik odaklama sistemi” iddiasıyla geldi.

Kameranın en önemli özelliklerinden bir tanesi, düşük ışıkta ortaya koyduğu yüksek performans. Gelişmiş 4K UHD multimedya özellikleri ve çarpıcı bir açılış hızına sahip kamera, şimdiden Nikon kullanıcılarını heyecanlandırdı.

Genişletilmiş odak algılama

D6’nın öne çıkan özellikleri arasında, gelişletilmiş odak algılama bölgeleri yer alıyor. Tek noktalı netleme özelliği dışında dinamik otomatik netleme ile, farklı odakları otomatik şekilde netlemek artık daha kolay olacak. Nikon D6 kullanıcıları, çekim yapılan temaya bağlı olarak önceden 17 özel odak noktası seçme şansına sahip olacaklar. Fotoğrafını çektiniz nesne, odak noktasına dahil olmasa dahi, gelişmiş AF sistemi ile o nesneye odaklanılabiliyor.

20,8 Megapiksel çözünürlük

D6, kullandığı Expeed 6 işlemci ve sahip olduğu 20,8 megapiksel çözünürlüğe sahip CMOS görüntü sensörü ile sıradışı bir cihaz olma özelliğine sahip. ISO 100-102,400 hassasiyet aralığında çalışan kamera, bu aralığı ISO 50-2,380,000’a kadar genişletebiliyor.

30 fps’de 4K video

Mekanik deklanşörlerde, seri çekim hızı 14 fps’dir ancak 10,5 fps’de de sessiz bir şekilde seri çekim yapmak mümkün. Nikon’un yeni amiral gemisi D6’ ile, 30 fps’de, 4K kalitesinde videolar çekebilirsiniz. Seri çekim hızı 12fps’den 14 fps’ye yükseltilirken, elektronik deklanşör kullanımının avantajı ile, sessiz modda çekilen çekimde de üst düzey bir kullanıcı deneyimi sunuluyor.

Nikon D6 ile gelen yeni özellikler

Esnek bir kameraya sahip olan D6, 14 düğmesi ile farklı fonksiyonları seri bir şekilde uygulamanıza olanak tanıyor.

2,36 milyon nokta çözünürlük, 3,2 inç dokunmatik ekran, GPS alıcısı, iki XQD ya da CFexpress kart yuvası, Gigabit Ethernet, HDMI, Wi-Fi, Bluetooth, USB 3.1, D6’nın özelliklerinden yalnızca bazıları. USB-C girişine sahip Nikon D6 ile, daha hızlı bir şekilde veri aktarımı yapılabilmesi mümkün.

Magnezyum alaşımdan yapılmış göz alıcı kamera gövdesi, su geçirmez bir yapıya sahip. 160-163-92mm ebatlarına sahip D6, 1,27 kilogram ağırlığa sahip.

Nikon D6 fiyatı

Nisan ayında satışa çıkması beklenen Nikon D6’nın perakende fiyatının ise yaklaşık 6 bin 500 dolar, yani 39 bin TL civarında olması bekleniyor.

İlginizi çekebilir:  Turkcell ve SAS'tan bulut bilişim ortaklığı