Teknoloji

Nokia, James Bond temalı 5G telefon yapıyor

Yazı:  | 

Nokia’nın arkasındaki şirket olan HMD Global, James Bond temalı Nokia 5G modelinin 19 Mart tarihinde tanıtılacağını açıkladı. 

HMD Global Nokia’nın yeni akıllı telefon modellerinin tanıtılacağı etkinliğin tarihini açıkladı. Lashana Lynch tarafından canlandırılan Ajan Nomi karakterinin Google’ı kullandığı 90 saniyelik teaser’da Nokia’nın ilk 5G’li akıllı telefonu kullanıldı. Teaser’ın yayınlanmasının ardından tanıtımın 19 Mart tarihinde gerçekleşeceği HMD Global tarafından açıklandı. HMD Global’in Nokia etkinliğinde Nokia’nın ilk 5G destekli akıllı telefonu Nokia 10 yanında Nokia 7.2, Nokia 5.2 ve Nokia 1.3 modelinin tanıtılması bekleniyor.

Nokia 5G Telefonu Hakkında Bilinenler 

Nokia’nın 5G destekli akıllı telefonunun özelliklerine dair resmi bir açıklama yapılmamış olsa da yayınlanan teaser videosundan bazı bilgiler edinmek mümkün. Yayınlanan teaser da Ajan Nomi’nin kameranın yüzde 20 değerine yaklaştığı esnada “36 saattir takipteyiz ve hala güçlüyüz” ifadesini kullanıyor. Kullanılan bu ifade Nokia’nın yeni 5G destekli akıllı telefonunun batarya konusunda ciddi iyileştirmelerle birlikte geleceğinin bir kanıtı. Nokia’nın yeni akıllı telefonunun selfie kamerasının da merkezi bir ekran çentiğinin içerisinde yer aldığını görüyoruz. Akıllı telefonun altında ise Nokia yazısı göze çapıyor. 

Arkasında merkezinde flaşın yer aldığı ve etrafında kameraların konumlandırıldığı dairesel bir kamera tasarımının yer aldığı Nokia’nın ilk 5G destekli akıllı telefonunun kamera özellikleri ise bilinmiyor. Kamerasının altında parmak izi okuyucusu bulunan Nokia’nın yeni akıllı telefonunda ayrıca 3.5 mm kulaklık girişi, sağ tarafında bir güç butonu ve ses kontrol botunları yer alırken telefonun solunda ise bir hızlı başlatma tuşu yer alıyor. 

Kamera özellikleri henüz bilinmiyor olsa da yayınlanan teaser da kameranın standart çekim, geniş açı çekim ve makro çekim modları bulunuyor. Teaser da ayrıca fotoğraf, gece, portre ve video modlarının simgeleri yer alıyor.

Ele kolayca oturabilecek 21 : 9 en boy oranına sahip bir ekran ile birlikte gelecek olan Nokia’nın yeni akıllı telefonu stok Android sürümü ile çalışıyor. Nokia’nın James Bond temalı Nokia akıllı telefonunu diğer özelliklerinin 19 Mart tarihinde Ingiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirilecek olan etkinlikte açıklanması bekleniyor.