in

Oculus Rift’i bekleyenlere kötü haber

Facebook’un Oculus’u satın alması birçok takipçisi tarafından hoş karşılanmadı. Sanal gerçeklik başlığının piyasaya çıkışının 2016’ya ertelenmesi ise Facebook’u kötülemek için fırsat yarattı.

Teknoloji dünyası tam anlamıyla devlerin arenasına dönüştü. Ancak arada sırada karşımıza çıkan ufak girişimler herkesi heyecanlandırıyor. Bir sanal gerçeklik başlığı olan Oculus Rift de ilk kez kitle fonlama sitesi Kickstarter’da ortaya çıkınca, birçok kişi heyecanlandı ve projeyi destekledi.

Kendini gerçekleştirecek miktardan fazlasını toplayan Oculus, Facebook tarafından satın alınınca, bu ufak ve zeki projeyi destekleyenlerin bir kısmı haklı olarak üzüldü. Facebook bu projeyi batıracaktı, proje anlamını yitirecekti vesair…

Proje, Facebook’un satın almasına karşın ilerliyordu. Ta ki, başlığın tüketicilere sunulacağı tarih yine ileri atılana dek. Oculus Rift’in ilk modeli maalesef 2016’da karşımıza çıkacak. Samsung, HTC, Sony gibi devlerin de sanal gerçeklik gözlüğü modelleri hazırlamasına sebep olan ve deyim yerindeyse ilk ateşi yakan Oculus, yarışta geride kaldı. Sence beklediğimize değecek mi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Facebook uygulaması için sessiz mod özelliği geldi