in

PS4, Xbox One ve PC arasında Fortnite maçı ayarlama

Fortnite çapraz platform

PS4, Xbox One ve PC platformları arasında Fortnite maçı ayarlama sayesinde, arkadaşlarınızla takım kurabilir ve daha keyifli bir oyun oynayabilirsiniz. Fortnite’ta çapraz oynamayı nasıl etkinleştireceğiniz ve herhangi bir platformda arkadaşlarınıza nasıl katılacağınız aşağıda sizler için açıkladık.

Bu zorlu zamanlarda, her zaman arkadaşlarımızla sosyalleşmenin güvenli yollarını arıyoruz ve arkadaşlarınız ile keyifli vakit geçirmenk için Fortnite oynayabilirsiniz. Şu anda Fortnite Bölüm 2 Sezon 4’teyiz ve oyun içine eklenen, Doctor Doom’u devirmek için arkadaşlarınızı ihtiyacınız olabilir.

Arkadaşlarınızla bir takım kurmaya hazırsanız, o zaman birden fazla platformda birlikte oynamaya kesinlikle değer, çünkü platformlar arası Fortnite maçlarını etkinleştirdiğinizde, ister PC, ister PS4, ister Xbox kullanıyor olsunlar, herkesle rekabet edebilirsiniz.

Bunu yapmak aynı zamanda Fortnite hesabınızda yaptığınız herhangi bir ilerlemenin her platforma taşınacağı anlamına gelir; bu da, nerede ve ne şekilde oynarsanız oynayın, sezon seviyenize, Savaş Bileti’ne ve dolap öğelerinize her zaman erişebilmeniz demektir.

PS4, Xbox One ve PC platformları arasında Fortnite maçı ayarlama

Unutulmaması gereken ilk şey, Epic hesabınızda yalnızca arkadaş olduğunuz kişilerle çapraz platform Fortnite oynayabilirsiniz.

  • PS4 veya Xbox One arkadaş listenizden farklıdır, bu nedenle konsolda oynuyorsanız EpicGames.com’a gittiğinizden ve bir hesap oluşturduğunuzdan emin olun. PC veya mobil cihazda oynuyorsanız, bunlardan birine zaten sahip olacaksınız.
  • En üstteki partinizdeki oyuncunun oynadığı platforma göre, eşleşeceksiniz. Örneğin, aynı kadroda bir mobil oyuncu, bir PS4 oyuncusu ve bir PC oyuncusu varsa ve en üstte PC oyuncusu yer alıyorsa, hepiniz PC oyuncularına karşı oynayacaksınız.

  • Ardından, Epic hesabınız üzerinden çapraz platform Fortnite oynamak istediğiniz herkesle arkadaş olmanız gerekir. Yine, konsoldaysanız, bunu yapmak için bir PC veya Mac’e ihtiyacınız olacak. Epic Launcher’ı indirin, açın ve hesabınızda oturum açın.
  • Ardından sağ üstteki siluete tıklayın ve arkadaşınızın Epic e-posta adresini veya kullanıcı adını girin ve Tamam’a basın.
  • Tüm arkadaşlarınızı davet edene kadar bu işlemi tekrarlayın.
  • Arkadaşlık isteğinizi kabul ettiklerinde, tercih ettiğiniz sisteme geri dönebilirsiniz. Artık siluete tıkladığınızda tüm arkadaşlarınızı görebilir, ismini vurgulayabilir ve lobisine girmek için ‘partiye katıl’ seçeneğini seçebilirsiniz.

Çapraz platform Fortnite maçlarını bu şekilde etkinleştirebilirsiniz. Şu anda tek önemli sorun, hepiniz farklı cihazlarda iseniz grup sohbetine girememenizdir. Fortnite oynarken arkadaşlarınızla konuşmak için, ayrıca Google Hangouts, Skype veya Discord gibi yazılımlar kullanabilirsiniz.