in

PS4 için YouTube hata kodu NP-37602-8 nasıl çözülür?

PS4 konsolu YouTube veya Twitter gibi bir hizmete bağlamaya çalıştığınızda ortaya çıkabilen PlayStation 4 hata kodu NP-37602-8 nasıl çözülür, araştırdık.

PlayStation 4 YouTube hata kodu NP-37602-8) nereden çıktı?

PS 7.5.5 güncellemesi sonrasında PlayStation 4 konsollarında görülmeye başlanan NP-37602-8 hata kodu, özellikle PS4 aracılığıyla YouTube’a video yüklemeye çalıştığınızda ortaya çıkıyor.

Çevrimiçi hizmetlerin kapalı kalma süresini gösteren DownDetector grafikleri de Youtube kesintilerini göstererek, PS4 üzerinde hataların sıklıkla meydana geldiğini ortaya koyuyor.

Hata koduyla ilgili birçok kişi Twitter’da ve Google Forumları’nda şikayetlerini paylaştılar. Resmi bir PlayStation destek sayfası yazdığı mesajla insanları daha da kızdırdı. Mesajda “Eşleşen bir hata bulamadık. Lütfen kontrol edip tekrar deneyin” deniliyordu.

Bu hatayı gördüyseniz, endişelenmeyin. YouTube oturum açma hatası olarak da bilinen poblem, bir düzeltmeye ihtiyaç duyuyor ve bu düzeltmeden sonra PS4 konsollar tekrar YouTube girişi yapabilecek hale gelecekler.

İlginizi çekebilir:  PS3'e PlayStation Now desteği geliyor

PlayStation 4 YouTube giriş hatası nasıl çözülür?

Bu hatayla karşılaştığınızda, muhtemelen akıllı telefonunuz gibi diğer cihazları kullanarak YouTube’a bağlanabilmenize rağmen, PlayStation 4 ile YouTube girişi yapılamadığından, PSN ve Youtube arasında var olan köprüleme hizmeti başarısız olmuş gibi görünüyor.

Şu anda PlayStation 4 için bu YouTube giriş hatası (kod NP-37602-8) yalnızca bir çözüm var. Biz bu yazıyı hazırlarken, Sony mühendisleri YouTube ile ilgili sorun üzerinde çalışıyor ve hizmetin kısa sürede geri yüklenmesi bekleniyor. O zamana kadar ise tek çözüm, beklemek ya da videolarınızı diğer cihazlarla yüklemek. Ne yazık ki, şu anda başka bir çözüm yok…