in

PTT Esnaf Kart ile ticarette yeni bir dönem başlıyor

PTT Esnaf Kart

PTT AŞ, esnaf ve sanatkarların hayatını kolaylaştıran PTT Esnaf Kart Projesi kapsamında Aydın’da E-Ticaret ve E-İhracat Eğitimi düzenledi.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) ve Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AYESOB) tarafından düzenlenen E-Ticaret, E-İhracat Eğitimi ve PTT Esnaf Kart Lansmanı Aydın’da gerçekleştirildi. PTT AŞ’nin hayata geçirdiği bu proje sayesinde ePttAVM üzerinden ürünler indirimli olarak satılabilecek ve yeni pazarlar oluşturulacak.

“Amacımız esnaf ve sanatkarların kazancını artırmak”

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, “Ülke ekonomisinin ve toplumun temel yapı taşlarından biri olan esnaf ve sanatkarlarımıza, tarihten gelen ve günümüzde de devam eden önemi ve saygınlığı çerçevesinde özenle çalışıyoruz. Esnaf ve sanatkarımıza faaliyet alanlarımızla ilgili konularda destek olacak, fayda sağlayacak işler yapıyoruz” dedi.

Gülten, Esnaf ve sanatkarın kazancını artırma, ticaretini kolaylaştırma amacıyla çalışmalara başladıklarını belirtti. Ticaret Bakanlığı bünyesinde yer alan Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ile 2017 yılının Kasım ayında iş birliği protokolü imzaladı. Esnafın e-ticarete entegre olması, gelişen e-ticaret pazarından hak ettiği payı alması ve dünya pazarlarıyla buluşarak ihracat hacmini artırması için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Gülten, “PTT Esnaf Kart sahipleri, ePttAVM.com’da ücretsiz mağaza açma, tanıtım desteği alma, ürün listelemelerinde ön plana çıkma gibi avantajlara sahip. E-ticaret ve e-ihracat alanındaki hizmetleriyle ülke ekonomisinin gelişimine ve 2023 hedeflerine ulaşılmasına önemli katkılar sağlayacağına gönülden inandığım PTT Esnaf Kart, esnaf ve sanatkârlara farklı PTT hizmetlerinde de kolaylıklar sunuyor” dedi.

Selahattin Çetindoğan, imzalanan protokolle başlanan sürecin esnaf ve sanatkârlar adına atılmış büyük bir adım olduğunu belirtti. Emeği geçen herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından ePttAVM ve PTTBank yetkilileri esnaf ve sanatkârları bilgilendirdi.