in

Reddit CEO’su ölüm tehditleri arasında istifa etti

Sitedeki birçok tartışmalı değişikliği başlatan ve yine de beklenen para hedeflerini tutturamayan Ellen Pao, Reddit kullanıcılarından aldığı ölüm tehditleri ve tacizlere dayanamayarak istifa etti.

Siteyi nefret söylemi ve tacizden temizlemeye çalışan, ünlüler de dahil daha fazla ana akım kullanıcıyı Reddit’e çekmeye çalışan ve bunu yaparken sitenin kârlılığını da yükseltmesi beklenen Ellen Pao, istifa etti.

Siteye dün eklenen bir notta, Pao, yönetim kurulunun talep ettiği hızda kullanıcı sayısını Reddit’in ana prensiplerine bağlı kalarak artırmanın çıkar yolunu görmediğini söyledi.

AMA’yı bitirince ölüm tehditleri başladı
Geçen hafta Reddit’in en popüler bölümlerinden birisi olan AMA (Ask Me Anything – Bana İstediğini Sor) bölümlerinin başındaki direktör Victoria Taylor’u kovulduğunda, Reddit kullanıcıları 210 bin imza tolayarak Pao’nun gönderilmesini istemişti. Bu olay sonrasında Pao, ölüm tehditleri de almaya başladı.

Pao, açıklamasında “Herkese benim de bir insan olduğuu hatırlatmak isterim; Bie ailem var, hislerim var. Reddit’te saldırılan herkes benim ya da sizin gibi bir insan. İnsanlar bana ya da bir başkasına saldırmak için bir şey uydurduğunda, bu yayılıyor ve sonunda bizim de karşımıza çıkıyor. Sadece söylenenler için değil ama başka şeyler için de kötü hissediyoruz. Bu, Reddit’in otantikliğini bitiriyor ve insanlığa olan inancımızı da sarsıyor” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Skandal Toshiba CEO’sunu işinden etti

Kâr etmek  istediği için değişiyor
Aylık 160 milyondan fazla kullanıcısı olan Reddit, ana akım kullanıcılar tarafından daha fazla kabul görmek istiyor. Geçtiğimiz yıl 50 milyon dolar risk sermayesi topladığından bu yana kârlılığa doğru ilerlemenin yollarını arıyor.

Pao’nun yerine, sitenin kurucularından birisi olan Steve Huffman geçecek.

(İllüstrasyon: Lauren Simkin Berke)