in

Resident Evil Village çıkış tarihi belli oldu, ancak ertelenebilir

Resident Evil Village çıkış tarihi

Capcom’un dahili sunucularının yetkisiz bir şekilde hack’lenmesi sonucunda, Resident Evil Village çıkış tarihi belli oldu, ancak oyun beklenene göre biraz gecikebilir. Bunun yanı sıra, birkaç projenin hazırlık aşamasında olduğu da bu yaşanan talihsiz olayla birlikte ortaya çıktı.

Hack’lemeden alınan bilgilere göre Resident Evil Village çıkış tarihi Nisan 2021

Kasım ayı başından itibaren Capcom’da yaşanan veri ihlali, birçok müşteri ve şirket çalışanının kişisel bilgilerinin taranmasına neden oldu. Bununla birlikte, ihlal aynı zamanda, merakla beklenen Resident Evil Village’ın çıkış tarihi de dahil olmak üzere şirketin yaklaşan oyunları hakkında oldukça fazla yeni bilgi ortaya çıkardı.

Görünüşe göre hack’lenme sonucunda açığa çıkarılan birkaç ayrıntı, ResetEra gibi forumlarda, özellikle de Nisan 2021 olduğu söylenen Resident Evil Village’ın çıkış tarihi üzerinde durularak konuşulmaya başladı. Ayrıca kısa süre önce açıklanan Switch’e özel Monster Hunter Rise’ın Ekim 2021’de diğer platformlara geleceği görülüyor. Ek olarak, Eylül 2021’de bir tür battle royale olduğu söylenen çok oyunculu bir Resident Evil gelecek gibi duruyor. Son olarak, Hack’lenmeden alınan bilgiye göre Büyük Meiji dönemi Japonya’sında geçen Ace Attorney ve Great Ace Attorney 2 oyunlarının, Temmuz ayında bir batı sürümü olacağı bilgisi yer alıyor.

Hacker’lar ayrıca, kod adı Project Guillotine, Project Reiwa ve Project Shield gibi birkaç gelecek proje için henüz kesinleştirilmemiş ve yetersiz olan ipuçlarına eriştiler. Her biri hakkında çok fazla bilgi bilmesek de, Project Guillotine Şubat ayında Switch’e geliyor gibi görünüyor. Project Shield bir çeşit çok oyunculu FPS oyunu gibi görünüyor.

Resident Evil Village, Resident Evil 7’nin devamı niteliğinde ve 7’de bulunan aynı karakterlerden birkaçını oyunda görücez. Hack’lenme olayı sayesinden ortaya çıkan erken duyurulara göre Resident Evil 8, PS5’te ray tracing ve 4K özelliğine sahip olacak.