in

Samsung uygun fiyatlı 5G modeli Galaxy A42 5G’yi duyurdu

Samsung Galaxy A42 5G fiyatı, özellikleri ve çıkış tarihi
Samsung Galaxy A42 5G fiyatı, özellikleri ve çıkış tarihi

Samsung ucuz fiyatlı akıllı telefon modeli Galaxy A42 5G modelini gelişmiş özellikleri ve uygun fiyatı ile birlikte resmen duyurdu. İşe Samsung’un orta segmentteki en yeni modeli Galaxy A42 5G ile ilgili bilmeniz gereken her şey.

Samsung Galaxy A42 5G fiyatı

Yeni Galaxy A42 5G modeli, Samsung’un en ucuz fiyatlı 5G modeli olma özelliği taşıyor. Yani cihaz, fiyatı ile oldukça cezbedici bir şekilde piyasaya sürülüyor. Samsung tarafından verilen bilgilere göre  A sersinin yeni modeli 349 sterlin (yaklaşık 455 dolar) gibi bir fiyat etiketine sahip bulunuyor. Bu da, yeni modelin, Samsung’un daha önce piyasaya sürdüğü bir diğer 5G modeli Galaxy A51 5G’den 80 sterlin daha ucuz olduğu anlamına geliyor.

Samsung Galaxy A42 5G özellikleri

Samsung Galaxy A42 5G modeli fiyatı kadar özellikleriyle de dikkat çekiyor. Cihaz gücünü, geçtiğimiz ay duyurulan Qualcomm’un orta sınıf işlemcisi Snapdragon 750G’den alıyor. Bu da Samsung’un yeni modelini, Snapdragon 730G işlemciye sahip Pixel 4A modelinden daha güçlü kılıyor. Fakat Galaxy A42 5G bu yönüyle, Snapdragon 765G modeli ile gelen Pixel 4A 5G ve OnePlus Nord modellerinin gerisinde kalıyor.

Telefonun ön tarafında 20 megapiksel çözünürlükte bir kamera bulunuyor. Ekran tarafına baktığımızda ise 6.6 inç boyutlarında OLED bir ekran panelinin kullanıldığını görüyoruz. Samsung 5G’li yeni modelini 4 GB ve 8 GB olmak üzere iki farklı bellek seçeneği ile satışa sunuyor. Cihazın 128 GB’lık bir de depolama alanı bulunuyor.

Samsung Galaxy A42 5G fiyatı, özellikleri ve çıkış tarihi

Yeni Samsung Galaxy A42 5G pil özellikleri de dikkat çekiyor. Cihazın 5.000 mAh kapasiteli oldukça tatmin edici bir bataryası bulunuyor. Bu batarya hızlı bir şekilde şarj edilebiliyor.

Bunun dışında arka tarafta dörtlü kamera yerleşimi mevcut. Bunlar, 48 megapiksel çözünürlüğünde bir ana kamera, 8 megapiksel çözünürlüğünde ulta geniş bir kamera, 5 megapiksel çözünürlüğünde makro kamera ve portre efektleri oluşturmak için 5 megapiksel çözünürlüğünde bir derinlik sensörü olarak sıralanıyor.

Galaxy A42 5G modeli 3 farklı renk seçeneği ile birlikte geliyor. Bunlar siyah, gri ve beyaz olarak sıralanıyor. Her birinin arkasında üstlere doğru artan bir ızgara deseni bulunuyor.

Samsung Galaxy A42 5G çıkış tarihi

Samsung yeni 5G destekli akıllı telefon modelini ilk olarak İngiltere’de 7 Kasım tarihinde satışa sunacak. Cihazın Türkiye’ye ne zaman geleceği ve hangi fiyat etiketine sahip olacağı henüz net olarak bilinmiyor. Dolar fiyatını baz aldığımızda cihazın vergisiz olarak 3.600 TL gibi bir fiyata sahip olduğunu söylememiz mümkün.

Samsung Galaxy A42 5G modelinin fiyatı, özellikleri ve çıkış tarihi bu şekilde. Bakalım yeni model, 5G destekli diğer rakipleri karşısında nasıl bir performans gösterecek.