in

Samsung, Galaxy Fold için yeni bir güncelleme yayınlıyor

Samsung Galaxy Fold için yeni bir güncelleme yayınlıyor
Samsung Galaxy Fold için yeni bir güncelleme yayınlıyor

Samsung, ilk katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold için yeni bir güncelleme yayınladığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Galaxy Fold, bu güncelleme ile birlikte Galaxy Fold 2 modeli ile birlikte gelen çok sayıda yeni özellik kazanacak. Bununla birlikte App Pair ve DeX ile ilgili bir takım iyileştirmeler olacak.

Samsung, son dönemlerde çıkardığı telefonlarla, katlanabilir akıllı telefon piyasasındaki varlığını güçlendirmeye devam ediyor. Teknoloji severlerin karşısına ilk olarak Galaxy Fold model ile çıkan Güney Koreli dev şirket, geçtiğimiz haftalarda Galaxy Z Fold 2 modelini de resmen duyurdu.

Samsung, ilk katlanabilir telefonunu uzun bir süre önce çıkarmasına rağmen, yaptığı güncellemelerle Galaxy Fold kullanıcılarını yeni özellikler ile buluşturmaya çalışıyor. Bu güncellemelerden bir tanesi de bugünlerde Galaxy Fold kullanıcıları ile buluşuyor.

Samsung tarafından dün yapılan bir açıklamaya göre, içinde bulunduğumuz bir kaç gün içerisinde, Galaxy Fold kullanıcıları oldukça önemli yeni bir güncelleme ile buluşacak. Bu güncelleme ile birlikte, Galaxy Fold çok sayıda Galaxy Z Fold 2 özelliği kazanacak. Bununla birlikte bazı konularda önemli iyileştirmeler sağlanacak.

Samsung Galaxy Fold yeni güncelleme ile gelen özellikler

Yeni Galaxy Fold güncellemesi ile birlikte gelecek yenilikleri şu şekilde sırlamak mümkün;

  • App Pair : Aynı anda üç adede kadar uygulama açarak tercih edilen bir çoklu uygulama görünümü oluşturulabilecek.
  • Samsung DeX iyileştirmeleri : Galaxy Fold, artık kablosuz olarak bir Samsung Smart TV’ye bağlanabilecek.
  • Kamera iyileştirmeleri : Z Fold 2’nin otomatik çerçeveleme, çekim görüntüleme modu, çift ön izleme ve arka selfie kamera özellikleri artık Fold’da mevcut.
  • Pro Video Modu : 21: 9 video oranı ve 24 fps gibi önemli video özellikleri Galaxy Fold’a da gelecek.
  • Wi-Fi Parola Paylaşımı : Wi-Fi ağ parolası yakındaki bir Samsung Galaxy modeli ile paylaşılabilecek. 

Galaxy Fold güncellemesi bunun dışında ufak tefek bazı iyileştirmeler de içeriyor. Samsung, bu güncelleme ile birlikte Galaxy Fold modellerinin arkasında olduğunu gösteriyor. Bu hamle, Samsung’un katlanabilir cihazlar hakkındaki geleceği konusunda da iyimser bir tablonun oluşmasını sağlıyor.