in

Samsung Galaxy Fold’un çıkışı gelecek seneyi bulabilir

Katlanabilir uygun fiyatlı Samsung modeli Galaxy Fold Lite için çıkış tarihi 2021 yılına ertenebilir
Katlanabilir uygun fiyatlı Samsung modeli Galaxy Fold Lite için çıkış tarihi 2021 yılına ertenebilir

Uygun fiyatlı yeni katlanabilir akıllı telefon modeli Samsung Galaxy Fold Lite çıkış tarihi 2021 olabilir.

Katlanabilir telefon talebi yüksek fiyatlar sebebiyle beklenenin altında kaldı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, geçtiğimiz yıl Samsung Galaxy Fold isimli cihazıyla, katlanabilir akıllı telefon piyasasına giriş yapmış ve ilk katlanabilir telefonuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Fakat Güney Koreli şirketin bu modeli 1.980 dolar gibi oldukça pahalı bir fiyatla piyasaya sürülmüş ve bu sebeple satış rakamları beklentileri karşılayamamıştı.

Fiyat ile ilgili bu eleştirileri dikkate alan Samsung’un bu yıl içerisinde daha uygun fiyatlı yeni bir katlanabilir akıllı telefonu piyasaya sürmesi bekleniyordu. Samsung Galaxy Fold Lite, Galaxy Fold 2, Galaxy Fold E veya Samsung Galaxy Fold Special Edition şeklinde isimlendirileceği düşünülen yeni cihazın önümüzdeki haftalarda, Samsung Note 20 ile birlikte tanıtılması bekleniyordu. Fakat ortaya atılan yeni bir iddia, Samsung’un bu beklentileri boşa çıkaracağına işaret ediyor.

Samsung Galaxy Fold Lite çıkış tarihi

Samsung’un katlanabilir yeni akıllı telefonu Samsung Galaxy Fold Lite modelinin çıkış tarihi bu yıl beklenirken, 2021 olması bekleniyor. Önceki modelin aksine 900 dolar gibi oldukça uygun bir fiyatla satışa sunulacağı konuşulan yeni cihaz ile ilgili bir takım çalışmaların devam ettiği ve gecikmenin de bu gibi sebeplerden kaynaklandığı belirtiliyor.

Samsung, bu hamlesi ile katlanabilir akıllı telefon piyasasındaki yerini güçlendirmeyi hedefliyor. Ayrıca henüz yeni bir teknoloji olarak görülen katlanabilir akıllı telefonları daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştırmayı amaçlıyor. Çok sayıda özellik ile gelmesi beklenen yeni cihazın, kullanıcının beğenisini kazanacağı düşünülüyor.

Samsung Galaxy Fold Lite özellikleri

Samsung’un yeni katlanabilir modeli ile ilgili pek çok iddia bulunuyor. Bu iddialardan pek çoğu, daha önce Samsung ile ilgili ortaya attığı iddialarla gündeme gelen Max Weinbach isimli Twitter kullanıcısına dayandırılıyor.

Weinbach’e göre yeni model, Galaxy Fold Lite ismini taşıyor ve selefine göre daha küçük bir ekran sahip bulunuyor. 900 ila 1.100 dolar arasında bir fiyata sahip olabilecek modelin, siyah ve mor renk seçenekleri ile birlikte satışa sunulması bekleniyor.

Weinbach’e göre Galaxy Fold Lite 256 GB bir depolama gücüne sahip olacak. Ve tıpkı Galaxy Z Flip modellerinde olduğu gibi, ulta ince cam (UTG) teknolojisi ile desteklenecek. Cihazın bağlantı tarafında ise 4G yani LTE kullanılacak.

İlginizi çekebilir:  Samsung, Note 7 faciasından ne kadar zarar görecek?