Teknoloji

Samsung Galaxy Note 20 çevirimiçi bir etkinlikle tanıtılacak

Yazı:  | 

Samsung Galaxy Note 20 lansmanı internet üzerinden gerçekleştirilecek bir etkinlikle tanıtılacak. Dünyanın en önemli teknoloji üreticilerinden Güney Koreli Samsung’un bu yıl çıkarmayı planladığı Galaxy Note 20 de Koronavirüs salgınından payını aldı. Bu yılın Ağustos ayında piyasaya sürülmesi beklenen cihazın lansmanı çevirimiçi olarak gerçekleştirilecek olan bir etkinlikle yapılacak.

Koronavirüs’ün pek çok sektör üzerindeki olumsuz etkisi hala devam ediyor. Başta üretim olmak üzere, dağıtım ve lojistik gibi pek çok önemli faaliyeti durma noktasına getiren salgın, büyük şirketlerin alışıla gelmiş bazı faaliyetlerinin de değişmesinde önemli bir rol oynuyor.

Salgın sebebiyle bugüne kadar pek çok şirket, gerçekleştirmeyi planladığı program ve etkinlikleri iptal etme ve erteleme kararı alırken, bazı şirketler de online yani çevirimiçi etkinliklere yönelmiş durumda.

Son günlerde lansman etkinliklerini internet üzerinden gerçekleştirmeye karar veren Microsoft, Apple, Facebook ve Google gibi şirketlere bugün bir yenisi daha eklendi. Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden bir tanesi olan Samsung, teknoloji severler tarafından merakla beklenen Galaxy Note 20 isimli modelini internet üzerinden gerçekleştirilecek bir etkinlikte tanıtma kararı aldı.

Pandemi önlemleri kapmasında alınan bu karara göre Güney Koreli şirketin yeni amiral gemisinin lansmanı online olarak gerçekleştirilecek. Bu yılın Ağustos ayında gerçekleşmesi beklenen tanıtımda Galaxy Note 20 modelinin yanı sıra başka yeni ürün ve hizmetler de tanıtılacak.

Samsung Galaxy Note 20 lansmanı bir ilk olacak

Konuyla ilgili henüz Samsung tarafından resmi bir açıklama yapılmış değil. Fakat kulisler söz konusu etkinliğin internet üzerinden yapılmasına kesin gözüyle bakıyor. Buna göre online olarak gerçekleştirilecek olan lansman iki ana sunumdan oluşacak. Bu etkinlikle birlikte Samsung ilk defa amiral gemisi olarak gösterilen telefonlarını halka açık olmayan, online bir etkinlikte sergilemiş olacak.

Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirilmesi beklenen etkinlikte Samsung Galaxy Note 20 ve Samsung Galaxy Note 20 Plus modelleri tanıtılacak. Samsung S20 ve S20 Plus benzeri kameralara sahip olacak olan cihazların boyutları ise 7 inç’e kadar çıkabilir.

Samsung’un gerçekleştireceği tanıtım etkinliğinde Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Plus’ın yanı sıra Galaxy Fold 2 isimli yeni katlanabilir cep telefonu modelinin de tanıtılması bekleniyor. Samsung Galaxy Note 20 lansmanı daha başka hangi sürprizlere ev sahipliği yapacak merakla bekleniyor.