in

Samsung, Galaxy S20 Fan Edition modelini 23 Eylül’de tanıtacak

Galaxy S20 Fan Edition çıkış tarihi belli oldu
Galaxy S20 Fan Edition çıkış tarihi belli oldu

Samsung Galaxy S20 serisinin yeni üyesi, Galaxy S20 Fan Edition (Galaxy S20 FE) modelinin çıkış tarihi belli oldu. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni modelini 23 Eylül Salı günü gerçekletireceği bir Galaxy Unpacked etkinliği ile tanıtacak. Dijital ortamda gerçekleştirilecek olan etkinlik, Türkiye saatiyle 17.00’da başlayacak.

Galaxy S20 Fan Edition çıkış tarihi belli oldu

Ağustos ayında Galaxy Note 20, Note 20 Ultra, Galaxy Z Fold 2, Z Flip 5g, Galaxy Watch 3, Galaxy Tab S7 ve 7+ ile Galaxy Buds Live gibi çok sayıda yeni ürün tanıtan Samsung, bu ürünlere yenilerini eklemeye devam ediyor. Güney Koreli şirket, teknoloji severlerin karşısına şimdi de Galaxy S20 Fan Edition isimli bir model ile çıkıyor.

Galaxy S20 Fan Edition veya bir diğer isimlendirmeyle Galaxy S20 FE, 23 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek olan yeni bir Galaxy Unpacked etkinliği ile geliyor. Samsung tarafından resmen duyurulan etkinlik “Galaxy Unpacked for Every Fan” sloganını taşıyor.

Dijital olarak gerçekleştirileceği ifade edilen etkinliğin, Türkiye saatiyle 17.00’da başlaması bekleniyor. Yeni modeli için yapılacak olan Unpacked etkinliğini izlemek isteyenler, Samsung’un resmi sitesi veya Youtube üzerinden, söz konusu etkinliği canlı olarak takip edebilecekler.

Galaxy S20 Fan Edition çıkış tarihi ile ilgili çok sayıda detay belli olurken, yeni modelin özellikleri ile ilgili bilgiler henüz belirsizliğini koruyor.

Galaxy S20 Fan Edition özellikleri

Galaxy S20 Fan Edition modelinin özellikleri bakımından diğer Galaxy S20 modellerine oldukça benzeyeceği ifade ediliyor. Konuyla ilgili ortaya çıkan sızıntılar, yeni cihazın Galaxy S20’de olduğu gibi 120Hz bir ekran yenileme hızına ve Snapdragon 865 bir işlemciye sahip olacağını gösteriyor.

Sahip olduğu donanım özellikleri ile diğer S20 modellerine benzeyecek olan modelin, 1080p ekran çözünürlüğü gibi bazı konularda, daha düşük özelliklere sahip olacağı belirtiliyor. Bu da Galaxy S20 Fan Edition modelinin fiyatı ile ilgili beklentilerin biraz daha düşük tutulmasına yol açıyor.

Verizon’un web sitesinde yer alan işaretler, Galaxy S20 Fan Edition’un kırmızı, koyu mavi, pembe ve nane yeşili gibi renklerle geleceğini gösteriyor. Samsung’un Galaxy Unpacked etkinliği ile ilgili yayınladığı görsellerde ise koyu mavi ve nane yeşili renkleri ön plana çıkıyor.

Galaxy S20 Fan Edition özellikleri ve çıkış tarihi ile ilgili bilgiler bu şekilde aktarılırken, cihazın fiyatı ile ilgili henüz bir ipucu bulunmuyor. Samsung’un 23 Eylül tarihinde gerçekleştireceği etkinlik, Galaxy S20 Fan Edition ile ilgili tüm sorulara yanıt verecek.