Teknoloji

Samsung Galaxy S20 Ultra,100x zum yapabilecek

Yazı:  | 

Samsung Galaxy S20 Ultra, 100x zum ibaresinin yer aldığı sızıntılar ile teknoloji severleri heyecanlandırdı. Sızdırılan görüntülere göre telefon kamerasında 100x dijital zum özelliği bulunuyor. İlk sızdırılmadan sonra Galaxy S20 Ultra’ya dair yeni bilgiler de gelmeye başladı. Son bilgilere göre S serisinin yeni üyesi kamerası ile kullanıcılarına telefonu dizayn etme şansı sunuyor.

Samsung Galaxy S20 Ultra sızdırılan görüntüleri: 100x zum yapabilecek

100x dijital zum

Sızdırılan bilgilere göre Galaxy S20 Ultra ana kamerası 100x dijital zum yapabilecek, 108 MP çözünürlüklü ve periskop mercekli olacak. Ayrıca ToF modülüne ek olarak 12 MP geniş açı ve 48 MP telefoto lens de yer alacak. Telefoto lens 5x – 10x arasında optik zum özelliğini mümkün hale getirecek.

Geçmiş sızdırılan görüntüleri incelediğimizde, Samsung Galaxy S20 Ultra 6,9 inçlik ekrana sahip olacak. Telefonda ayrıca 16 GB bellek ve5000 mAh kapasiteli pil bulunacak.

Samsung Galaxy S20 Ultra sızdırılan görüntüleri: 100x zum yapabilecek

Fakat telefonun sızdırılan yeni görüntüleri, eskiden sızdırılan bazı bilgilerin aksini kanıtlıyor. Örneğin eskiden sızdırılan görüntülerde telefonun 5 adet kamerası olduğu söylenirken, yeni görüntüler 3 adet kamera ile teknoloji severlerin karşısına çıkacağını gösteriyor. Fakat her halükarda bahsedilen periskop kameranın pek çok kullanıcıyı cezbetmesi bekleniyor.

Geçmiş sızdırılan görüntüler ile şimdiki görüntüler karşılaştırıldığında, parmak izi okuyucunun hala ekranın altında olduğu görülüyor. Ayrıca 5G destekli olduğu bilgisi de hala geçerli. Fakat sızdırılan yeni görünlerde Bixby düğmesi yer almıyor. Görünüşe göre Samsung, S20 Ultra ile Bixby düğmesine de hoşçakal diyecek.