in

Samsung Galaxy Watch 3 tasarımı ve özellikleri belli oldu

Samsung Galaxy Watch 3 tasarımı belli oldu
Samsung Galaxy Watch 3 tasarımı belli oldu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un yeni akıllı saati Galaxy Watch 3 ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Güvenilir sızıntılarıyla bilinen bir kaynak, Apple Watch 6’ya rakip olacak cihazın görsellerini paylaştı. Böylelikle önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek olan Samsung Galaxy Watch 3’ün tasarımı ve özellikleri de ortaya çıkmış oldu. 

Akıllı saat piyasasında rekabet kızışıyor. Çok sayıda büyük şirketin yer aldığı yarışta, liderliği Apple ve Samsung şirketleri paylaşıyor. Bilindiği üzere her iki şirket de bu yıl içerisinde yeni akıllı saat modellerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Apple Watch 6 ve Samsung Galaxy Watch 3 olarak isimlendirilen cihazlar hakkındaki pek çok bilgi hala gizemini koruyor. Yeni modellerin ne zaman çıkacağı, hangi fiyatlarla satışa sunulacağı ve özelliklerinin ne olacağı bilinmeyen konuların başında yer alıyor. Buna rağmen söz konusu cihazlarla ilgili çok sayıda sızıntı ve iddia bulunuyor.

Samsung Galaxy Watch 3 tasarımı

41mm Galaxy Watch 3'ün sızdırılmış bir görüntüsü.
41mm Galaxy Watch 3’ün sızdırılmış bir görüntüsü.

Bu yılın en çok beklenen akıllı saat modellerinden biri olan Samsung Galaxy Watch 3 ile ilgil yeni bir sızıntı daha bugün itibariyle gün yüzüne çıktı. Samsung ilgi ilgili sızdırdığı bilgilerle adını duyuran Evan Blass isimli kişi Patreon hesabı üzerinden Galaxy Watch 3 tasarımı ile ilgili görseller paylaştı.

Teknoloji severleri oldukça heyecanlandıran görseller, yeni Galaxy Watch 3’ün tasarımını, her yönüyle gözler önüne seriyor. Söz konusu görsellerde, yeni saat modelinin oldukça şık bir tasarıma sahip olduğu görülüyor.

Samsung, tasarımda yaptığı bu değişikliklerle, Apple Watch 6’nın en büyük rakibi olmaya hazırlanıyor. Oldukça hoş bir görünüme sahip olan yeni akıllı saatin oldukça büyük bir kutlanıcı sayısına ulaşması bekleniyor.

Samsung Galaxy Watch 3 çıkış tarihi

Yeni Samsung Galaxy Watch 3 isimli cihazın, Galaxy Note 20 serisi ile birlikte 5 Ağustos tarihinde yapılacak lansman etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Cihazın ne zaman satışa sunulacağı ise henüz tam olarak bilinmiyor. Yorumcular, yeni modelin tanıtımdan kısa bir süre sonra satışa sunulacağını ifade ediyorlar.

Samsung Galaxy Watch 3 özellikleri

Samsung’un Apple Watch 6’ya rakip olacak çıkaracağı Galaxy Watch 3 çok sayıda özellikle birlikte geliyor. Buna göre cihaz 41 mm ve 45 mm gövde seçenekleriyle ve 1.2 inç ve 1.4 inç ekran seçenekleriyle birlikte geliyor. LTE bağlantısıyla desteklenecek olan her iki modelin de 1 GB RAM’e ve 8 GB depolama alanına sahip olması bekleniyor.

Paslanmaz çelik bir gövdeye sahip olacak cihazın Gear 2 ve S3 modellerindeki gibi döndürülebilir fiziksel bir çerçeveye sahip olacağı belirtiliyor. 5 ATM’ye kadar suya dayanaklı olacak olan Galaxy Watch 3 modellerinin, 5 Watt hızında kablosuz şarj özelliği ile geleceği ve 247 mAh ve 340 mAh batarya kapasitesi seçeneklerine sahip olacağı ifade ediliyor. Son olarak yeni modellerin Tizen OS 5.5 işletim sistemi ile gelmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir:  Steam yaz indirimleri başladı: İşte indirime giren oyunlar