in

Samsung ve TRT’den Fenerbahçe maçında 4K yayın

TRT, Samsung, Türksat ve Mediapro ortaklığı ile gerçekleştirilecek, Fenerbahçe ve Ajax arasındaki UEFA Avrupa Kupası maçının canlı yayını sayesinde, Türkiye’deki seyirciler ilk kez 4K maç yayınına ulaşabilecek.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung konuyla ilgili; “ Kaliteli 4K içeriğin artması için dünya çapında birçok kanal ve stüdyo ile çalışan bir firma olarak, Avrupa’da ilklerden biri olan ve Türkiye’de ilk kez 4K yayıncılığa başlayan TRT ile UEFA Avrupa Kupası’nda özel olarak belirlenen maçlar için anlaşmaya gittik. Bu anlaşmayla Türkiye’deki futbolseverlere bir ilki yaşattığımız için gurur duyuyoruz ” açıklamasında bulundu.

TRT 4K üzerinden 22 Ekim Perşembe günü Fenerbahçe ve Ajax takımları arasında oynanacak karşılaşmayı UHD izlemek için izleyicilerin saniyede 50 kare görüntü destekleyen bir UHD televizyona sahip olması gerekiyor. UHD TV’ye sahip olan kullanıcılar, HEVC (H.265) kodlanmış yayını alabilen uydu alıcısını Türksat 2A uydusundan, 12.123 Mhz frekansı, H (yatay) polarizasyon ve 15.000 sembol hızını ayarlayarak şifresiz olarak seyredebilirler. Perşembe 22:05’te başlayacak maç, aynı anda TRT1 ve TRT1 HD’den standart ve HD olarak da yayınlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bir Apple Watch için ne güneşler batıyor