in

Skype’ta arka plan nasıl değiştirilir?

Skype'ta arka plan nasıl değiştirilir?

Skype’ta arka plan nasıl değiştirilir sorusu son zamanlarda evden çalışmayı kişiselleştirmek isteyen çalışanlar tarafından sorulan bir soru haline geldi. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19, diğer bilinen adıyla korona virüsü pek çok çalışanı evden çalışmaya yönlendirdi. İş bilgisayarında Skype uygulamasının olması ise, pek çok çalışanın evden çalıştığı bu dönemde, çalışanların müşteriler ve iş ortakları ile yüz yüze görüşme yapmasına imkan tanıyor. Uygulamanın kendi arka planı mavi ve beyaz renkten oluşuyor. Ancak Skype’ta arka plan değiştirmek ve uygulamayı kişiselleştirmek mümkün.

Skype’ta arka plan nasıl değiştirilir?

Uygulamanın Tools yani Araçlar menüsünden yapabileceğiniz arka plan değişikliği için Skype pek çok alternatif sunuyor. Skype’ta arka plan değiştirmek için izlemeniz gereken adımlar ise şu şekilde.

  1. Öncelikle bir Skype hesabınızın olması gerekiyor. Sonrasında ise kullanıcı adınız ve şifreniz ile Skype’ta oturum açmanız gerekiyor.
  2. Skype oturumunuzu açtıktan sonra ekranın üst kısmında bulunan Skype adınıza tıklayın. Buradan Settings yani “Ayarlar” menüsüne tıklayın.
  3. Daha sonra Personalize yani “Kişiselleştir” yazısına tıklayın. Buradan da Change Wallpaper yani “Duvar kağıdını değiştir” yazısına tıklayın.
  4. Pick a Wallpaper Color yani “Bir duvar kağıdı rengi seçin” yazısına tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan ekranda Pick a Preset Color yani “Bir renk seçin” yazısına tıklayın.
  5. Son aşamada duvar kağıdı olarak kullanmak istediğiniz rengi seçin ve OK diyerek onaylayın. Yeni arka plan renginiz otomatik olarak Skype hesabınızda gözükmeye başlayacak.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bilgisayarda ve telefonda görüntülü konuşma [Nasıl Yapılır]